Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hol érdemes hitéleti , szakirá...

Hol érdemes hitéleti , szakirányú képzést tanulni esetleg Biblia-alapú lelkigonodzónak ?

Figyelt kérdés
a Sola Scriptura Teológiai Főiskoláról mi a tapasztalat, vélemény?

2022. szept. 6. 15:54
 1/5 anonim ***** válasza:
64%
Nincs olyan, vagy nem lenne szabad olyannak lennie, hogy “Biblia-alapú lelkigondozó”. Ez többnyire a kóklerség fedőneve. A terapeutákat a pszichológiai, pszichiátriai esetleg mentálhigiénés, pszichodráma stb. tanfolyamokon végzik. A “Biblia-alapú” maszatolás nagyon káros lehet, akár súlyos következményekkel is járhat. És ezt mint hívő mondom.
2022. szept. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
#1: Én hívőként azt vallom, hogy mindennek megvan a maga helye, és mindent helyén kell kezelni. Nekem van pszichiátriai betegségem, és azt pl. nem engedném, hogy valaki a vallásra hivatkozva lebeszéljen a gyógyszerszedésről, mert általa élhető lett az életem. Viszont azt el tudom képzelni, hogy pl. gyászfeldolgozásban segíthet egy hitéleti kérdésekkel is foglalkozó lelkigondozó.
2022. szept. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, még annyit hozzátennék, hogy nézd meg a Sola Scriptura Teológiai Főiskola fb oldalát, ott a hozzászólásokból szerintem elég sokat lehet informálódni.
2022. szept. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 NTBS ***** válasza:
79%
Szent Pál Akadémia.
2022. szept. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
75%

#1: Már hogyne lenne ilyen. Van a Schola Scripturán és Sárospatakon is Biblia-alapú lelkigondozó szakirányú továbbképzés. De van hitéleti alapú (református) lelkigondozó képzés Pápán és a Károlin is. Gondolom, ilyen nagy múltú helyeken, mint Pápa vagy Sárospatak, az oktatói állomány is színvonalas, legalábbis teológiai képzettség szempontjából.


Én azt gondolom egyébként ezekről, hogy semmiképp nem súlyosan lelkibeteg emberek terápiájára képeznek szakembereket, mert az a pszichológusok és pszichiáterek feladata; de például egészséges lelkű embereknek traumatikus élethelyzetekkel való megküzdésben (pl. haláleset a családban, megélhetési krízishelyzet) a hit útján is lehet hathatós segítséget adni. Egy ilyen szakember is támasz lehet első körben, s ha ez kevésnek bizonyul, még mindig lehet pszichológushoz fordulni. Nem hinném, hogy kárt okoz, s valószínűleg egy ilyen szakember még mindig többet képes segíteni, mint egy képzetlen, átlagos ismerős.

2022. szept. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!