Mit kellene tanulnom?

Figyelt kérdés
Történelem földrajz szakos tanárnak jelentkeztem, de nagyon megbántam. Egyszerűen antiszociális vagyok és nem tudok beszélgetni az emberekkel. Most is volt egy nap amikor bekellett mennünk, semmi nem volt, csak még előadást tartottak bizonyos dolgokról, de miután volt egy ilyen ismerkedős rész elkezdett verni a szívem, nagyon ideges lettem és konkrétan bánik szerűen elmenekültem és haza mentem. Mondtam anyámnak is hogy ez hiba volt és nem nekem való de nem tudom mi mást csinálhatnék. Nem tudtam megszerezni a jogsit se ezért félek hogy emiatt is korlátozva leszek munkaválasztás terén (nagyon korlátozott). És teljesen alkalmatlannak tartom magam mindenre, életképtelennek, nincsennek barátaim, az öcsem kioktatott hogy szedjem össze magam (sokkal erősebb és értelmesebb ember mint én egyebként, ez nem kérdés), úgyérzem hogy csak a szüleim terhére vagyok és semmi hasznom sincs. Óriási üresség, teljesen tanácstalan vagyok és nem tudom hogy mihez kezdjek. Nem szeretnék itthon ingyenélősködni sem.

2022. szept. 6. 23:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológus, terápia!


A kulcsszavak alapján, amit megadtál, minél előbb!


Ingyenes lehetőség elindulni:


[link]


[link]

2022. szept. 7. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Go pszichológushoz, mert vannak bajok.
2022. szept. 7. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen állapotban semmit nem tudnál tanulni.

Ha elkezdesz pszichológushoz járni, és már kicsit jobban leszel, akkor majd ráérsz gondolkodni, hogy hogyan tovább. Fiatal vagy, előtted az egész élet, ne aggódj!

Most a gyógyulásra koncentrálj, az az elsődleges. Az egyetemen tudsz passziváltatni. Nagyon szorítok, és mielőbbi gyógyulást kívánok! ❣️

(A jogsi miatt ne aggódj, én is megvagyok nélküle 🙂.)

2022. szept. 7. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%
Lehetséges, hogy nem neked való a tanári pálya. Tudom, nehéz lesz, de akkor váltanod kell valami másra. Ha viszont szereted, akkor meg kell magad emberelni
2022. szept. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

Éltem már át hasonlót, kitartás!

Fordulj szakemberhez!

Szükséged van egyfajta egészséges önbecsülésre. A szociális kapcsolatokra nem kell rágörcsölni.

Ami a pályaválasztast illeti, amennyiben férfi vagy, sok szakma közül is választhatsz.(valószínűleg nőként is vannak azért opciók) 2 szakmát ingyen megtanulhatsz felnőttképzésben, talán kisebb a pszichikai nyomás. Ezt is szeretheted, ezzel is lehet teljes életed.

Mindazonáltal nem térítenélek el, ha intellektuális igényeid a pályához kötnek. Ez a te döntésed.

Emiatt nem kell feladnod az álmaid, de csak akkor éri meg, ha jól érzed magad benne. Minden jót!

2022. szept. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem leszel történelem-földrajz szakos tanár, akkor is nagyon hasznos, amiket tanulhatsz, érdemes csinálnod. Rengeteg területen használhatod, majd kialakul. Fontos, hogy a tárgyak/témák érdekeljenek, szeresd, amit csinálsz. Lehetsz író, térképész, és még sok minden más. Otthon, netről is dolgozhatsz majd, ez mind a jövő zenéje. Sokféle lehetőséged van.
2022. okt. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6: Azért, akitől a tanítás nagyon távol áll, annak nehéz lehet megbirkóznia a sok tanítási gyakorlattal, amit le kell tölteni. Én ezért mentem sima bölcsész szakra a tanári szakos párja helyett, bár én nyelvszakot végeztem (3-as válaszoló voltam).


A kérdezőnek viszont lehet, hogy menne a tanári is, ha már jobb mentális állapotban lesz, ezt majd ő tudja megítélni 🙂.

2022. okt. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!