Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek mit kellene tanulnom?

Szerintetek mit kellene tanulnom?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok, szeptembertől megyek 11. osztályba. Fakultációnak a német nyelvet vettem fel, de ezen még lehet változtatni, ha szükséges. Ami érdekel: nyelvekkel kapcsolatban minden, eredet, nyelvcsalád, tanulás. Országok, földrészek lakossága, elhelyezkedése, miről híres, stb... Viszont azt nem tudom, hogy ezt pontosan milyen egyetemi szakon lehet tanulni? És milyen érettségi (emelt) kell hozzá? Illetve hol lehet dolgozni diploma után?
2022. júl. 2. 14:27
 1/6 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy tavasszal csináltam a középfokú angol nyelvvizsgám és nyelvtanulásban nagyon jó vagyok!
2022. júl. 2. 14:28
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyelvszak bölcseszkaron... nemzetközi tanulmányok...
2022. júl. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak a nyelvek érdekelnek, akkor lehetsz például angol-német szakos tanár. Iskolában tanítva nem fogod agyonkeresni vele magad, de ha ez nem elég, akkor magánvállalkozóként lehetsz nyelvtanár. Ez utóbbival elég tisztességesen lehet keresni.
2022. júl. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Jajj nem, tanár semiképp nem akarok lenni. Isten ments! Látom, miket művelnek a diákok egész nap, emelet a bér is nevetséges...
2022. júl. 2. 16:24
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Valami éhen halós bölcsész meki szak lesz ilyenekkel. Nagyon rossz választás.

Valami értelmesebb kombináció kellene.

2022. júl. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
#4: Ha nem akarsz tanárkodni, és jól is akarsz keresni, akkor önmagában a nyelvekkel nagyon nehéz bármit kezdeni. Általában jól keresni manapság szinte csak olyan területeken lehet, amely legalább részben reál tárgyakon alapszik: pl. mérnök, közgazdász, orvostudományok. Talán egyetlen kivétel a jogász pálya, de manapság már túl sok jogász végez évente, így az is csak az emberek egy részének jön be anyagilag. Mennyire vagy jó matekból?
2022. júl. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!