Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik szakmát lenne érdemes...

Melyik szakmát lenne érdemes tanulnom ?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam hogy csinálnék még egy érettségi utàni 2 éves szakmai képzést. Melyiket lenne érdemes elvégezni amiben van munka meg pénz is ?


Gyógynasszőr

Logisztikus

Info


2022. aug. 10. 08:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mihez értesz? Mi érdekel? Melyiket tudnád évekig csinálni?
2022. aug. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Érdekel mind a 3 csak azt nem tudom hogy melyiknek van értelme. Hiába menne pl a logisztikus ha nincs benne munka se vagy pénz.
2022. aug. 10. 09:24
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudsz programozni akkor nyilván az infó. Ha nem tudsz, akkor tanulj meg. OKJ-val nem fogsz messzire jutni, úgyhogy ha nem akarsz egyetemre menni, akkor szakosodj pl (web) frontend fejlesztésre.
2022. aug. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A gyógymasszőr csak akkor éri meg, ha vállalkozásban csinálod. Úgy viszont simán lehet vele keresni 400 felett akár, de főleg megyeszékhelyen. Ebben az a jó, hogy már akár 4-5 órás munkával is megkeresed ezt a pénzt és amikor hazamész nem kell többet a munkával foglalkoznod. Amíg csak magányszemélyeket masszírozol és nem cégnek dolgozol, addig csak 50.000 lesz az adó havonta. Szóval ez eléggé megéri vállalkozásban. Szerintem erre amúgy is egyre nagyobb szükség lesz, mert egyre több időt töltenek az emberek képernyő előtt ülve és lusták sportolni.


Az infós témából csak a programozás éri meg hasonló kezdő fizuval 400 körül, viszont ott magadra vagy utalva a tanulásban, mert online kell megtanulnod mindent. Az infós képzések hátráltatnak, mert túl sok programnyelvet akarnak megtanítani egyszerre, pedig egyszerre csak eggyel fogsz dolgozni. Ha a programozás szimpi, akkor válassz ki egy programnyelvet és azt tanuld meg profi szintre netről és kapkodni fognak érted.

2022. aug. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Logisztikustól vélemény ?

2022. aug. 10. 11:20
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Logisztikai technikusként végeztem, semmire sem jó, hacsak nincs tárgyalóképes nyelvtudásod. Ha van, akkor jó, de ha nincs, akkor nem jó semmire csak raktárosnak maximum
2022. aug. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2022. aug. 10. 15:23
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha van érzéked és türelmed hozzá, a programozás bármi másnál többet hoz a konyhéra.
2022. aug. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Most végeztem (külföldi) programozás tanfolyamot. Gyakorlat nélkül semmit sem ér. Frissen diplomázott programozó munkatársam azért tudott elhelyezkedni, mert tudott referencia munkákat mutatni.

Amit javaslok, mert hozzáértés és valós munkavégzés nélkül is annyit kérsz, mit nem szégyenelsz:

Festő, burkoló, ács, tetőfedő.

Egy vagyont fizettünk ki, a tető beázik. (mostanában már az anyagot is mi vesszük, csak eső után fizetünk. De az utolsó három vállalkozónak elég volt a videót megmutatni az ázásról, nem ajánlották fel a javítást, lemondtak a pénzről)

2022. szept. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bocs autószerelő kimaradt. (Aki sértőnek gondolja, küldöm az "élményeimet")
2022. szept. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!