Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mik a tapasztalataitok az...

Mik a tapasztalataitok az egyetemen?

Figyelt kérdés

Az egyetemről lenne pár kérdésem

A Debreceni Egyetemre tervezek menni, pénzügyi-számviteli szakra.

Van valaki aki ilyen szakon tanul esetleg?

Mit gondoltok melyik egyetemre érdemes menni? Ha egy pesti egyetemen végzel, az többet ér az elhelyezkedéskor, mintha debrecenin végeznél?

Meséljetek arról is hogy éreztétek magatokat, amikor először bekerültetek az egyetemre? Miket tapasztaltatok?

És még az érdekelme, hogy ki juthat be az államilag támogatott szakokra? Ahhoz rendkívüli jó érettségi eredményeket kell vinni? Pl ha az adott szakon el kell érni 400-at az 500-ból, és én elértem ilyen 420-450-et, bekerülhetek-e az állami szakra?



2022. szept. 8. 11:48
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Hol tervezel élni?

Nyilván debreceniként nem fogsz csak úgy a semmiből Pestre menni. Ha Pesten akarsz munkát vállalni, azért nagyobb esélyed lehet, ha Pesten végzel, de ez HRM-függő.

Nekem testvérszakom volt a PSZ - semmiben nem tértünk el egymástól az első 3 évben, ugyanaz volt az oktatás. Csoportkohézió megvolt az első 1-2 félévben, utána már kb semmi.

2022. szept. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!