Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Diszkalkuliásan nagyon nehéz...

Diszkalkuliásan nagyon nehéz átmenni egyetemen statisztikából?

Figyelt kérdés
Ha lehet inkább olyanok írjanak akik diszkalkuliások vagy legalább ismernek olyan embert.

2022. szept. 8. 20:07
 1/5 anonim ***** válasza:
73%

Nézd meg a tananyagot vagy kölcsönözz ki könyvet a könyvtárból.

Szánj rá 3-4 napot és akkor kiderül, hogy sikerül-e fokozatosan megérteni.


Értelmes ember nem a másikból indul ki, mert tudja, hogy ahányféle ember, annyiféle szokás, intelligencia stb.

2022. szept. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nyilván mások tapasztalatára voltam kíváncsi, azért tettem ki a kérdést. Értelmes ember ezt rakja már össze fejben.
2022. szept. 9. 00:29
 3/5 anonim ***** válasza:
83%
Igen, diszkalkuliásoknak NAGYON nehéz a statisztika. A statisztika eleve elég nagy kihívás a legtöbb embernek, mivel a sztenderd iskolai tananyag nem alakítja ki a statisztikai intuíciót, így felnőttkorban kell majdnem a nulláról kezdeni, ami elég nehéz. A legtöbben szerintem meg sem értik az egészet. A diszkalkuliásoknak óriási kihívás ez.
2022. szept. 9. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy #3 írja, még egy átlag matekosnak is nehéz, hát még egy diszkalkuliásnak.


Ha az adott szakon központi szerepet játszik a statisztika, akkor azt javaslom, inkább keress más képzést. Ha egyáltalán nem ilyen jellegű, csak van egyetlen statisztika tárgy, akkor azt nehezen és nagyon-nagyon sok tanulással-gyakorlással teljesítheted.


Amennyiben igazoltan (orvosi szakvéleménnyel alátámasztva) diszkalkuliás vagy, akkor van lehetőséged kérvényt benyújtani, az illetékes bizottság pedig biztosíthat számodra kedvezményeket (pl. 20%-kal több idő a vizsgán), ezzel mindenképpen érdemes élned, ha amúgy az életedben nem foglalkoznál statisztikai módszerekkel, de a diplomához szükséges.

2022. szept. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én diszkalkuliás vagyok és biztos nem mennék át, még az érettségire is hónapokig készültem intenzíven, és így kapartam össze a kettest. Nyilván ezért nem is mentem olyan szakra ahova szükségeltetik matektudás.
2022. szept. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!