Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van itt olyan aki diszkalkuliá...

Van itt olyan aki diszkalkuliásként jár egyetemre?

Figyelt kérdés

Pár éve középiskolás koromban lettem felmentve matematika tantárgyból, mert nem ment több év gyakorlás után sem.

Már elvégeztem egy egészségügyi okj-t és szeretnék egyetemre is jelentkezni, de nem tudom milyen nagy hátrány lenne ez. Ilyen alap számolásokat el tudok végezni, ezekkel nincsen baj.

Van itt köztetek olyan, aki így jár egyetemre? Melyik szakra?



2021. máj. 27. 15:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én egyetemi oktatót ismerek diszkalkuliával. Idegtudomány a szakterülete (biológia).
2021. máj. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok diszkalkuliás, se a szaktársaim (itt mindenki imádja a matekot), de ismerek olyat, aki az. Tanárin van. Talán angol-töri vagy valami ilyesmi.
2021. máj. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk vannak, akik kapnak +30% többletidőt a számonkéréseken, de nem tudom, diszkalkulia miatt-e. (Mérnöki)
2021. máj. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Némely bölcsész szakon nincs matek
2021. jún. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%

Pszichológia szakra járok, most vagyok másodéves. A statisztikában és a pszichometriában van némi matek, de ott is inkább a logikus/"reál" gondolkodás az, amire szükségem van.

Nyilván attól függ, milyen szakra jelentkezel, de egészségügynél szerintem nem fognak az alapműveleteknél többet kérni :)

2021. okt. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Naná! Angol-magyar szakos tanárképzésre járok. 24/N
2021. dec. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
23%
6# tanári szakra nem kizáró ok?
2021. dec. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
72%

Úgy tudom, nem. :)


Csak annyi, hogy az ilyen emberek gondosan kerüljék a természettudományos szakokat. 😅 Idegen nyelvi szakokon, magyar, történelem szakon egyáltalán nincs matematika.

2021. dec. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!