Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A gazdasági szakokon belül...

A gazdasági szakokon belül melyik lenne a legjobb döntés?

Figyelt kérdés

Mindenképp gazdasági témában szeretnék tanulni az egyetemen. Viszont azt még nem döntöttem el egyértelműen, hogy milyen szakot válasszak azon belül.

4 fő ága van amik szóba jöhetnek nálam: kereskedelem és marketing, gazdálkodási és menedzsment, pénzügy és számvitel, és nemzetközi gazdálkodás.

Tudjuk, hogy egy közgazdász bármelyik végzettséggel keményen megállja a helyét. Egyik legjobban kereső szak.

Igazából mind a 4 ága érdekel, ezért is kicsit nehéz választanom jól át szeretném gondolni.

Leírom nekem melyik szak feladata hogyan jött le mik a lényegi különbségek.

Egy pénzügy és számvitel végzettségű nyilván számol, adózási bérezési feladatokat lát el, költségvetéseket, fontos bizonylatokat állít ki és egy alapszakos diplomával mérlegképes könyvelő, könyvvizsgáló is lehet.

A gazdálkodási és menedzsment szerintem összetettebb, eleve magában foglalja igazából a pénzügyi számviteli feladatokat. Jobban megéri ezen a szakon végezni mint a pénzügyin, mert ebben benne van ugyanúgy. Szóval így több tudásom lesz ezzel így növelem a lehetőségeimet. Ez többet nyújt mint a számvitel. És ez abban is különbözik, hogy inkább a vezetésre, irányításra képesít.

A nemzetközi gazdálkodás egyértelműen szélesebb körű, nemzeti szinten mozog. Külkereskedelmi feladatok, külföldi kapcsolatok stb. Itt magasabb a nyelvi követelmény.

És végül de nem utolsó sorban, a kereskedelem és marketing. Mindezek közül ezt találtam a legkreatívabbnak ami nekem fontos tényező. Mindig is egy olyan szakra vágytam ami nagy tudást igényel, magas szintű, jól keres, irodai munkakörű, és eközben kreatív oldala is van egyben. Aztán ahogy olvastam a kereskedelem és marketing szakról elég jól hangzott. A számtani elemzések mellett tervezésről szervezésről is szól, ötletek kidolgozásáról és annak hatékonyságáról, prezentációkról is. Be lehet tölteni állást mondjuk reklámcégeknél. Plusz előny hogy az alap kezdő löketem megvan hozzá egy jeles kereskedői szakmunkás bizonyítvánnyal.

Sokat gondolkodtam már több szakon, de nekem tényleg fontos a kreativitás is mert ilyen beállítottságú vagyok. Népszerű még mondjuk a jogi szak is de az már tényleg száraz, nagyon monoton. Ott nincs semmi kreativitás.

De javítsatok ki nyugodtan ha valamit rosszul tudok és javasoljatok nekem választást. Akinek van betekintése ezekbe a gazdasági szakokba az írja le mit lenne hasznos választani és árnyalja a különbségeket ezek között. Mert az két külön dolog hogy mire számítok a szakot illetően, vagy megtapasztalva a való életben milyen is lesz.



2022. szept. 10. 23:49
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Annyit pontosítanék, hogy a gazdálkodás és menedzsmenttel nem lenne több tudásod egyáltalán, mint a psz szakkal, és a lehetőségeid is inkább gyengébbek lennének, mintsem erősebbek. Elhelyezkedés szempontjából toronymagasan a psz a legjobb. A gazdmen színtelen-szagtalan általános menedzserképzés, “nesze semmi, fogd meg jól” utóérzéssel.


A nemzetközi kapcsolatok szak nem “szélesebb körű”, hanem éppenhogy specializáltabb, külkereskedelemre és logisztikára. Nem rossz szak, de egy kermark vagy psz diplomával a hét bármely napján beülhetsz a helyükre.


Én a psz-t és a kermarkot favorizálom, szerintem mind a kettő nagyon jó szak. Ahogy írod, a kermark változatos, sokrétű, nagyon sokmindent lehet vele csinálni. A psz tudás pedig nagyon értékes, és a négy diploma közül Magyarországon ezt értékeli a legjobban a munkaerőpiac.


A többiben egyetértek. Ha nincs kedved pszre járni, járj marketingre nyugodtan.

2022. szept. 11. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%

#1-gyel egyetértek, de azért a nemzetközi gazdálkodást nem keverném össze a nemzetközi kapcsolatokkal.

Én psz-es vagyok, nemzetközi gazdálkodásdól váltottam, mert azt vettem észre, hogy sokkal kevesebb tölteléktárgy van. Van akinek persze pont ezt tetszik.

Az is azért elmondható, hogyha nagyon bele szeretnéd ásni magad a gazdasági világba, akkor az alapképzés kb semmit nem számít(legalábbis üzleti szakoknál)

2022. szept. 11. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudtam befejezni az előző válaszomat, véletlen elküldtem.


Szóval nem számít, mert inkább a munkatapasztalat és/vagy a mesterképzés tanít igazán. Én a helyedben mesterképzést választanék, és ahhoz venném fel majd úgy a tárgyaimat, hogy ne kell krediteket pótolnom. Ehhez igazából bármelyik szak jó, elég nagy az átfedés, főleg első évben.

Tehát: menj oda, ahova felvesznek, és nagyon hamar válaszd ki a mestert, vagy hamar menj el dolgozni.

2022. szept. 11. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem azt azért tisztázzuk, hogy a közgáz ami keményem megállja a helyét mindenhol, és az egyik legjobban kereső szak, az az AK. De nem ezek, amiket te felsoroltál. Ugyan ezek mellé is kapsz közgazdász minősítést, de ennyi. Ezekkel kevésbé lehet jól keresni, meg ugye rengeteg van belőlük.

Nyilván bsc után érdemes mesterre menni, mert anélkül ezek nem sokat érnek.

Jogi szak nincs, gondolom jogász szakra gondoltál. És igenis van benne kretivitás. De köze nincs a gazdasági szakokhoz.

Én a gazdálkodás menedzsmentet ajánlanám ezek alapján, mivel abban van mindenféle, szóval az altalad felsorolt dolgokra mind ad valamennyi rálátást.

2022. szept. 11. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%
Azért nem mondanám, hogy a sima gazdasági szakok olyan szuper jól fizetőek lennének, tömeges a képzés belőlük.Amire te gondolsz az az alkalmazott közgazdaság a Corvinuson, de oda nagyon erős matematikai tudás kell.
2022. szept. 11. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ha jól mennek a nyelvek akkor szerintem nemzetközi gazdálkodás a legjobb. Utána anyagi szempontból a pénzügy, számvitel, de abban aztán kreativitást ne nagyon keress, csak ha kifejezetten érdekel a téma. Gazdálkodás menedzsment akkor jó, ha mindből akarsz kicsit tanulni, mert még nem tudod eldönteni melyik érdekel igazán. Kereskedelem, marketing talán a gazdasági szakok közül még a legkevésbé száraz.
2022. szept. 11. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
63%
2. Nem kevertem a nemzetközi gazdálkodást a nemzetközi kapcsolatokkal (ez az ötleted honnan jött?). A külkereskedő új neve a nemzetközi gazdálkodás.
2022. szept. 11. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

7:

Nézd már meg, tényleg nemzetközi kapcsolatokat írtál! Nyilván éjfél után nyolc perccel már nem voltál a topon.

2022. szept. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
70%
8. Jaj tényleg igazad van, elírtam. 😂😂
2022. szept. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!