Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tegyek ha elvégeztem a...

Kattoryory kérdése:

Mit tegyek ha elvégeztem a jogász képzést de abszolút nem akarok ezzel foglalkozni?

Figyelt kérdés

Sajnos most nyáron végeztem, és munkát kell keressek. Otthagytam nyáron pár héten belül egy munkahelyet mert nem érdekelt és éreztem hogy nem akarok ezzel foglalkozni. Releváns tapasztalatom tehát nincs.

Munkát kellene keresnem, de a jogi munkaköröket tudom hogy gyűlölném. Egyszerűen nem tudom mi tévő legyek, mert nyilván nem mennék el pénztárosnak vagy asszisztensnek ha ez a végzettségem és 5 évet tanultam érte.

Mi lehet a megoldás egy ilyen helyzetre?



2022. szept. 14. 17:44
A kérdező szavazást indított:
tanuljak ki valami mást, miközben jogászként dolgozom
tanuljak ki valami mást, miközben megoldom hogy eltarson valaki
Dolgozzak ebben egy olyan területen amit elviselhetőnek tartok
Dolgozzak egész más, a végzettségemen aluli munkakörben
16 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hol dolgoztál nyáron? Cégeknél vagy bankoknál is lehet jogászként dolgozni. Bankokban szerintem követeléskezelési vagy compliance területeken is el lehet helyezkedni, meg van ott is jogi osztály. Vagy olyan cégeknél, ahol vannak ilyen munkakörök, hogy pl. végrehajtási ügyintéző, jogi könyvelő, stb. Én nem vagyok jogász, csak az eddigi munkahelyeimen voltak ilyen munkakörök 🙂. Lehet, hogy a jogi területen belül lenne, ami legalább kicsit jobban tetszene. Ha pedig lenne stabil munkahelyed és pénzed, én a helyedben tanulnék olyat, ami jobban érdekel.
2022. szept. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ebben kellene pedig dolgoznod addig, amíg kitanulsz levelezőn valami mást. Kérdés, van-e rá pénzed, hogy fizess tandíjat, vagy találsz-e államis levelező szakot. Ha fogalmad sincs mi mást akarsz csinálni, akkor meg marad ez.
2022. szept. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, hasznosak!

Ha valaki hasonló cipőben jár, írhat nekem.

2022. szept. 15. 12:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!