Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem foglalkoznak velem...

Miért nem foglalkoznak velem abszolút? Tudják, hogy hamarosan költözöm is.

Figyelt kérdés

A barátommal hamarosan összeköltözünk, és ezt a szüleim nehezen viselték, ellenezték, mert nem akarják elfogadni, hogy felnőttem.

Végül csak-csak sikerült elindítani a költözés menetét.


Sosem voltam velük különösebben beszélőviszonyban, nem tudtam felhőtlenül beszélgetni soha velük. Bárkivel normálisan elbeszélgetek, de hozzájuk képtelen vagyok szólni, szinte idegesen és kellemetlenül érzem magam a közelükben.


Nem érdeklődnek felőlem, a párkapcsolatom felől, hogy mi újság, a költözés sem érdekli őket, vagy hogy megnézzék a kiszemelt lakást.


Párom szülei mindennek az ellentétje, ők érdeklődnek, a lakás is érdekelte őket, megnézték, mindenben segíteni akarnak, tárgyakat stb bármit adnak, maguktól hozzák fel a témát és adnak, segítenek mindenben.


Annyira rossz, hogy ennyire nem érdeklem őket. A munkám felől sem érdeklődnek, de a sajátjukról képesek órákat beszélni.

Szerintük nekem kéne mondanom amit akarok, de már nem merek hozzájuk szólni, és minek meséljem ha úgysem érdekli őket. Semmi érdeklődést nem mutatnak felém.


Annyira rossz érzés így.


2014. nov. 11. 12:30
 1/6 A kérdező kommentje:

Ha a testvérem barátnője átjön hozzánk, akkor vele simán elbeszélgetnek, meg testéremmel is, de engem teljesen letojnak.

Elég zárkózott vagyok, ezt már észrevették, de képtelen vagyok egy szót is kinyögni feléjük, mintha idegenek lennének. Félek tőlük.


Ha későn érek haza munkából, meg sem kérdezik mi volt, természetesnek veszik.

És sokszor csak a hibát keresik bennem, ez az egyetlen módja annak ha mégis hozzám szólnak.

2014. nov. 11. 12:34
 2/6 A kérdező kommentje:

Ha a testvérem sokáig dolgozok, vagy sok volt a munkája és hazaviszi a kajáját, mert enni sem volt ideje, akkor rögtön sajnálják, de ha nálam fordul ez elő, akkor semmit nem foglalkoznak vele.


Rengeteg dolgot tudnék még sorolni sajnos...

2014. nov. 11. 12:36
 3/6 A kérdező kommentje:
dolgozik*
2014. nov. 11. 12:36
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A kulcs ott van, hogy sosem voltatok különösebben jó kapcsolatban, írod.

Attól, hogy költözöl, ne várd, hogy most hirtelen érdeklődni kezdenek!

Sajnos ez mélyebb/régibb gyökerű problémának látszik, és mi nem fogjuk tudni, mi okozta azt, hogy a szüleid nem érdeklődnek irántad.


Egyébként meg bőven előfordulhat, hogy mihelyst elköltöztél, feltűnik a hiányod, és jobban érdeklődnek!;)

2014. nov. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Csak sajnos akkor már késő lesz.

És rossz belegondolni.

2014. nov. 11. 12:45
 6/6 anonim ***** válasza:
5 éve elköltöztem és le se vagyok fosv@... Hasonló cipőben vagyunk csak az idő más, előrrébb járok 5 évvel... Te most készülsz, én túl vagyok rajta...
2014. nov. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!