Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mérnökinformatika szakra hová...

Mérnökinformatika szakra hová jelentkezzek, ha a fizikát annyira nem szeretem?

Figyelt kérdés
Más opcióm nincs, mindenképp mérnökinfó szakra kell menjek. És az érdekelne, hogy melyik egyetem az, ahol annyira nem kell megszenvednem a fizikával.

2022. szept. 14. 21:46
 1/2 anonim ***** válasza:
Sehol sem egy nagy kaland a fizika mérnökinfón. Az elektronika hangsúlyos kicsit, de nem para
2022. szept. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
93%

BMEn sem durva a Mérnökinfós fizika.


Eddig 4 kredites tantárgy volt, de most levitték 3-ra.


Nagyon látszik, hogy tudják, hogy soha sem foguk használni a tudást és nekünk csak egy "kötelező" tantárgy, hogy mérnököknek hívhassuk magunkat.


Az online oktatáskor +80 fős discord csoportokban csinálták a zhkat és csodák csodájára midenki 4-5ös lett.


Víg Máté még poénkodott is azzal, hogy ez eddig mindenidők legjobb átlaga és kacsintós emojival írta oda a ZH és vizsgánál, hogy egyedül dolgozzuk vagy valami ilyesmit.


Mindegyikük tudta, hogy mindenki végig csalja, de semmit sem tettek azért, hogy megakadályozzák, csak hátradöltek és hagyták.


Továbbá csak 1db tantárgy épül rá a fizikára, az IT Eszközök... (fejlből nem tudom a nevét, de így kezdődik. 5. féléves tantárgy) és ott sem jön elő a fizika, sőt azt konkrétan 0 fizika tudással végig lehet vinni 5össel.


1-2 fizika példán mutattak be pár dolgot, de azt kb minden tantárgynál a tanárok fétise és talán 1 db fizikás számítás volt, de az is olyan, hogy van 5 már megoldott ugyan olyan feladat, csak meg kell tanulnod a sablont és megértés nélkül 100%ra menni fog.


Nem kell a fizikától félni.


Nagyon maximum egy emelt fizika érettségi szintet értek el, de szerintem azt sem, csak 1-2 témában és 1-2x előjön a deriválás/integrálás. Kb 1 év alatt (2 fizika tantárgyban) 5x és azok is nagyon gyengék lesznek.

2022. szept. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!