Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A képzőművészeti főiskolára,...

A képzőművészeti főiskolára, vagy egyetemre kell rajz érretségi vagy felvételizni kell?

Figyelt kérdés
Még ráérek mert még csak 9-es vagyok de az abaj hogy eggyik ismerősőmtől azt hallottam hogy kel rajzérettségi, mondjuk ez még nem gáz d eolyan suliba járok ahol sajnos nincsenek rajzórák és azt is hallottam hogy csak akkor lehet érretségizni rajzból ha minimum 2 évig tanulom:(
2010. szept. 25. 21:44
 1/6 anonim ***** válasza:
nem kell, ott külön felvételi van, több fordulós. Én spec. ezért nem indulok oda, mert ahova én szeretnék menni, van h csak 2 embert vesznek fel, s esélytelen, h bejussak, mivel 12. vagyok, s elég későn ébredtem rá mit is szeretnék csinálni. Sajnos
2010. szept. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Nézd meg a felsőoktatási tájékoztatóban, hogy pontosan mit kérnek és milyen fordulók vannak. (megnézheted a felvi.hu-n is, nem kell megvenni a könyvet.) De művészeti szakokon mindig alkalmassági vizsga van, az érettségit nem számítják be.
2010. szept. 26. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Nem kérnek rajz érettségit.

Első: milyen szakról beszélsz, ahova csak két embert vesznek fel? :) Én nem tudok ilyenről. Ha jól tudom általában 15 fő/szak évente, kivéve a festő, azt hiszem oda több embert vesznek fel. Egyébként attól, hogy 12-es vagy, még nem kell feladnod, ha ezt akarod csinálni. És a Képzőn kívül is van még rengeteg művészeti fősuli, ahova könnyebb bejutni.

2010. dec. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nem tudom már pontosan hova néztem, vmelyik komolyabb művészeti egyetemen tervezőgrafika szakon néztem ilyen statisztikát. Ott volt a jelentkezők száma, meg hogy mennyit vettek fel. Na hát és az 2 db volt
2010. dec. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Ne haragudj, de ez hülyeség, szerintem félreérthettél valamit. Egyébként tervezőgrafika mind a két nagy művészeti egyetemen van, a MOME-t nem tudom, de nem hiszem, hogy két ember... Képzőn meg biztos, hogy 15 körül van az is. Általában 10 x-es a túljelentkezés, tehát kb. 150 emberből vesznek fel 15-öt. Az tény, hogy ezeken a helyeken tudni kell.
2010. dec. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
a saját 2 szememmel láttam, megnéztem többször is, de akkor is csak annyi volt írva, meg elolvastam a fórumokat is, ott is ezt beszélték.
2010. dec. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!