Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan legyen tovább ez a...

Hogyan legyen tovább ez a dolog? (egyetem, fő iskolával kapcsolatos kérdés)!

Figyelt kérdés

Szeretnék tovább tanulni de nem tudom hogyan és mihez kezdjek.

Megpróbálom legrövidebben fogalmazni a történetemet:


2020 szeptemberében érettségizem le és nem jelentkeztem egyetemre mivel úgy voltam vele, hogy elkezdek dolgozni és kihagyok 1-2 évet, hogy összegyűjtsek egy kis pénzt.

2 év eltelt és nem bántam meg mivel ezalatt a 2 év alatt sok tapasztalatot szereztem mint vendég látásba és mint marketing szemszögből is de ahogy említettem szeretnék mégis egy diplomát megszerezni mivel mindig azt hallom hogy a mai világba nem tudunk érvényesülni diploma nélkül.

Összesen van 385 pontom az 500 pontból de az se tudom hogy milyen szakra menjek egyáltalán és hogy egyetem vagy főiskolára menjek.

Másik hogy gondolkodtam külföldi egyetemmel is de mondom döntés képtelen vagyok, hogy most itthon vagy külföldön tanuljak tovább. Az elmúlt 2 "munkai" évem alatt egy elég szép összeget tudtam összegyűjteni így a fizetős iskolák se lennének akadályok.

Mi a véleményetek erről vagy egyáltalán megérné tovább tanulni?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

22/f


(UI: Az elöző kérdésre válaszolva nem kezdtem el a méhesztetet mivel valóban egy elég komplett munka és le a kalappal az összes méhesz előtt csak ennyi)!



2022. szept. 18. 14:45
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ne menj egyetemre, amíg nincs vele célod.

Azért menj egyetemre, mert az adott téma nagyon érdekel vagy mert azzal szeretnél foglalkozni.


Egyébként a pontszám attól függ hova mész.

A méhészet nem tudom hogy jön ide, meg volt pár hiba szövegben, nem csak aprók.


Nem kell diploma az érvényesüléshez. Legalábbis nem minden területen.


Az egyetem egy jó lehetőség, de nem mindenkinek. Nem kell egyetemre menned.


Szeretsz tanulni?

Nagy vonalakban mi érdekel?

Mi az, ami számodra fontos lenne az álommunkáddal kapcsolatban?

Miért akarsz egyetemre menni?

2022. szept. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm a válaszodat!

Tudom és elnézést a helyesírásért csak félig vagyok magyar de természetesen probálom mindig a legkorrektebben írni de néha nem sikerül és mondom még egyszer elnézést ezért.

Kérdésidre válaszolva:

-A méheszet egy elöző kérdésembe volt mer bele akartam volna kezdeni de meggondoltam magam.

-Természetesen szeretek tanulni és fejleszteni magamat ez nem kérdés és nagy vonalakban a turizmus és a vendéglátás érdekelne.

-Az álom munka leginkább a jól megközelíthetőség, a fizetés és maga a munkahely és a munkatársak + a főnök(ök) az én véleményem szerint.

-Ahogy írtam azért szeretnék mer mindig azt halottam ismerőseimtől meg most is azt hallom hogy diploma nélkül nehezen illeszkedni lehet a mostani világba.

2022. szept. 18. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!