Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyéni tanrenddel kapcsolatban...

Egyéni tanrenddel kapcsolatban a Tanulmányi Osztályt kell keresni? Vagy kihez kell fordulni?

Figyelt kérdés

2022. szept. 19. 10:55
 1/10 anonim ***** válasza:
59%

Minden le van írva az Oktatási hivatal honlapján:


[link]


Ügyfélkapun, vagy postai úton az OH-nál lehet benyújtani.

Ott van linkelve a kérelem.


De erre a tanévre már be kellett volna nyújtanod... Itt a szabály:


"A kérelmeket főszabály szerint az adott tanévet megelőző június 15. napjáig lehet benyújtani. Ezt követően csak abban az esetben lehet egyéni munkarendet kérelmezni, ha olyan körülmény merül fel, mely megakadályozza, hogy a tanuló mindennapos iskolába járással teljesítse tanulmányi kötelezettségeit."

2022. szept. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a Tanulmányi Osztályt.
2022. szept. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
39%
2: de ott is azt fogják mondani, ami az OH weboldalán szerepel. Fölösleges kör bemenni az iskolába....
2022. szept. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#1


Lehet rosszul értelmezem, de amit te beküldték, az pusztán csak a közoktatásra érvényes. A tankötelezettség miatt kell az államtól engedélyt kérni arra, hogy bizonyos problémák miatt az ember nem tud rendesen iskolába járni. Szó sincsen ott bármilyen egyetemről.


Viszont az én esetemben egyetemről van szó, ami nem minősül közoktatásnak és nem is sorolták fel az általad linkelt honlapon, hogy arra vonatkozna bármi is onnan. Az egyetem saját maga dönt az ilyen kérdésekben tudtommal, bármilyen állami beleszólás nélkül.


És pont ezért érdekelne, hogy ilyen esetben kit keressek az egyetemen. De akkor valószínűleg írok a Tanulmányi Osztálynak, aztán meglátom mi lesz.

2022. szept. 19. 11:22
 5/10 anonim ***** válasza:
54%
Bocsi, akkor azt átugrottm... Nem néztem a kulcsszavakat.
2022. szept. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Oktatási Igazgató
2022. szept. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia! Sikerült?
2022. szept. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
mármint elintézni:D
2022. szept. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hát, a Tanulmányi Osztályon kisegítettek, hogy mit hogyan kell csinálni. A kérvényt már leadtam Neptunban, de egyelőre még nem bírálták el.
2022. szept. 22. 22:16
 10/10 anonim ***** válasza:
Tehát ha jól értettem akkor te már elkezdtél egy bizonyos szakot és valami oknál fogja egyénileg folytatnád?
2022. szept. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!