Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire érheti meg átmenni a...

Mennyire érheti meg átmenni a BME KJK-ról az Óbudai Egyetem Bánki Donát karára, gépész szakra?

Figyelt kérdés

Érdekel, mennyivel könnyebb, kevésbé szívatnak e? Normálisabban van e felépítve a kar (tanárok és digitális rendszerek terén) és több idő jut e a tanulás mellett másra?

Nekem kezd sok lenni a KJK.

Köszi előre is.



2022. szept. 23. 19:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Én azt hallottam, hogy gyakorlatiasabb a képzés. Egyebkent a gépész sokkalta keresettebb mint egy közlekedés mérnök.
2022. szept. 24. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Könnyebb, de arra is számíthatsz, hogy a Bánki eszközökkel és műszerekkel való ellátottsága gyengébb, mint a BME-nek.
2022. szept. 24. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%

A “gyakorlatias képzés” a “gyengébb, kevesebb, értéktelenebb képzés” fedőneve a magyar nyelvben.


Ha nem tudod végigcsinálni a BME-t, menj át. De azt tudd, hogy a gépész szakmában a BME-sek felé lejt a pálya a munkaerőpiacon és nem csak az első munkahelyednél.

2022. szept. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Van ismerősöm, aki onnan jött át Bánkira, gépész levelezőre.

Könnyebb teljesíteni, az biztos.

Gépész szakon is van autótechnika szakirány, ha ez a terület érdekel, de a gyakorlatban ez inkább magasan képzett szervizes jelent, nem a járműipar igényeit szolgálja ki.

Ami keresettebb, jobban hasznosítható, az a gyártástechnológia, CAD-CAM-CNC, vagy a géptervező szakirány, de ezek sem igazán gyakorlatiasak, sok szempontból túl elméleti és elavult a képzés, a szükséges mérnöki gyakorlatias tudást úgy is csak az iparban fogod tudni megszerezni.

2022. szept. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Gepesz sokkal jobb szak

.

2022. szept. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!