Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A jövőben lesz kereslet...

A jövőben lesz kereslet matematikusokra/fizikusokra?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy aki esetleg nem a kutatásban szeretne elhelyezkedni mint PhD-s matematikus vagy fizikus, az tud jól fizető állást találni az iparban is? Nagyon kevesen jelentkeznek ezekre a természettudományos képzésekre és szeretném megérteni hogy miért. Két véglet van

Az egyik, aki buzdít hogy nyugodtan menjek matematikusnak/fizikusnak mivel biztosan eltudok majd helyezkedni (ha tisztességesen elvégzem a képzést), és jó pénzeket lehet vele keresni

A másik aki szerint inkább tanuljak mérnöknek mert az biztosabb.

Nem tudom hogyan döntsek, borzasztóan érdekel mind a matek mind a fizika alapszak, de azért ez mégis visszaránt olykor.



2022. szept. 26. 21:47
 1/6 anonim ***** válasza:
20%
Magyarországon nem nagyon, főleg elméleti, kutató állások vannak gyenge fizetéssel. Jobb a mérnöki képzés.
2022. szept. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%

Iszonyat nagy kereslet van már most is rájuk, a mérnöki fizetések sokszorosáért.


Matematikusok a quantok (befektetési elemzők), adatelemzők, adattudósok (data scientistek) stb. stb. A fizikusok is nagyon jó data scientistek. Matematikusok dolgoznak az IT legértékesebb részein is, mesterséges intelligencián, cyber securityn stb.


Én senior data scientist vagyok egy nagy multi mesterséges intelligencia osztályán. Nálunk csak elvétve látni informatikusokat, egyedül a data engineereink azok. A felvételi interjúkon a matematikusok, fizikusok, közgazdászok tarolnak. Megnézel egy nagy befektetési bankot (Morgan Stanley, JP Morgan, Citibank stb.), matematikus közgazdászok és matematikusok dolgoznak az algoritmusokon. Nagyon érdekes munka egyébként.


Akkora kereslet van data scientistekre, hogy nem kell pályázniuk sehova, hozzájuk pályáznak a cégek szó szerint. Van egy jó alkalmazott matek vagy biztosítási és pénzügyi matematikus diplomád, egy héten belül találsz olyan munkát amilyet csak akarsz.


Ha újrakezdeném a felsőoktatási tanulmányaimat, egészen biztosan matematika alapszakra mennék, de ha a fizika érdekel téged akkor az is nagyon jó választás. Nézegess utána a data scientist (adattudós) szakmának, iszonyat érdekes. A fizika szak nagyon jó alapot ad hozzá, mivel a data science nagyrészt statisztika és adatelemzés, amiben viszont a fizikusok nagyon a szeren vannak.

2022. szept. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
95%

2-est kiegészítve diplomas fizika szemszogbol:


Amiket irtal az a fizikusokra is ugyanugy vonatkozik, mehetnek kb minden helyre ahova a matekosok is.


Fizikuskent meg mehetsz iparba pl semilab felvezeto gyartashoz. Szenzorok epitesehez is fizikusokkellenek.


Pl olyan allasok amit az elso er van olyan ahol siman netto 1 milla folott van a kezdo fizetes egy MSc utan.


Es a jovoben sem fog csokkenni a munkalehetosegek szama, hiszen fizikuskent szerzel egy nagyon jo problemamegoldo keszseget, ami minden idoben ertekes lesz.

2022. szept. 27. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Most is hatalmas kereslet van. BSc másodév óta dolgozom az iparban (és ők kerestek engem).

Matematikus leszek.


Annyi, hogy nehéz pontosan megmondani mit csinál egy matematikus, mert nagyon sokmindent csinálhat.


Én gépi tanulással foglalkozom leginkább. De persze még junior szinten is alig vagyok.


Van fizikus munkatársam.

2022. szept. 27. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Lesz. És nem is csak elsősorban magukra a diplomákra. Főleg nagyvállalati, multis környezetben egyre inkább elterjedt az a szemléletmód és gyakorlat, hogy menj oda hozzájuk bármilyen végzettséggel, és betanítanak azokra a munkafolyamatokra, amikre nekik szükségük van. Egy matematikus vagy fizikus diploma önmagában három dolgot feltételez: egyrészt azt, hogy képes és hajlandó vagy tanulni, másrészt rendelkezel egy olyasfajta intelligenciával és szemléletmóddal, ami nagyon nehezen tanítható, harmadrészt olyan matematikai módszertani háttérrel rendelkezel, amit vállalati környezetben nem fognak tudni senkinek átadni.

Én közgazdász szempontból írok, nagyon sok pozícióba tárt karokkal várják azokat az embereket, akik jók matekból. Emellett, ha elvégzel valamilyen gazdaságtudományi szakot (leginkább adná magát a biztosítási és pénzügyi matematikus mester, de tulajdonképpen bármi jó), pusztán azért, hogy az alapvető fogalmakkal és összefüggésekkel tisztában legyél, relatíve gyorsan jól fizető állást tudsz találni magadnak.

2022. szept. 27. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen van. Egyetemen a fizika tanár például mesélte, hogy az egyik volt hallgatója aki csak BSc fizikát végzett sokkal többet keres, mint ő doktorival.
2022. szept. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!