Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha szakot váltok (vagy egyetem...

Ha szakot váltok (vagy egyetemet) akkor a diákhitel hogy kezeli ezt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elsősorban arra szeretnélek kérni, hogy ne trágár véleménykifejtés és okosítást kapjak válaszokban, hanem esetleg olyanokat akik értenek a témához vagy esetleg megéltek hasonlót.


Tehát, egyemre járok, ez a 3. aktuális félévem. Nyáron kezdtem el dolgozni egyéni vállalkozóként, ami mellé eleg támogatást nyújt a nappali hallgatói jogviszony. Ez eléggé elterel, mert a legtöbb időm a munkára megy. tehát konkrétan nem lenne meg a kreditem félevre, közel sem. Ha idővel át szeretnének tenni államiról önköltségesre, vagy annyit csúsznék, hogy ugyan ez történne akkor ha úgy döntök, hogy ugyan ezen az egyetemen csak más szakot szeretnék választani, akkor van rá lehetőségem? Ez befolyásolja az első 2 félévben felvett szabad diákhitel törlesztését vagy amíg van jogviszonyom addig nem probléma?


Illetve ha ugyan ez a terv, viszont más egyetemen folytatnám a tanulmányaim az milyen hatással van a diákhitelre vagy az elvégzett 2 félévemre?



2022. okt. 3. 19:47
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A normál diákhitelt a szak- vagy egyetemváltás nem befolyásolja. Természetesen halmozódik, de visszafizetni csak akkor kell elkezdeni, ha már nem vagy hallgató többé.


Szakváltás csak képzési területen belül lehetséges. Ha más képzési területhez tartozó szakra akarsz átmenni, az csak új felvételivel lehetséges. De sajnos ha van elvi lehetőség a szakváltásra, egyáltalán nincs garancia arra akkor sem, hogy a fogadó intézmény át is vesz. Egyrészt az átvétel a legtöbb egyetemen ez feltételekhez (pl. kreditátlaghoz) kötött, másrészt pedig helyhiány miatt is visszautasíthatnak. Ha pedig átvesznek, akkor is lehet, hogy csak költségtérítésesre.

2022. okt. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!