Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kereskedelem és marketing...

Kereskedelem és marketing [marketingkommunikáció] és kereskedelem és marketing [logisztika] közül melyik a jobb és érdemes-e elvégezni ezek közül valamelyiket, vagy mondani jó szakokat?

Figyelt kérdés

12.-es vagyok, eddig informatikával szerettem volna foglalkozni már 7.-es korom óta a szüleim hatására, de rájöttem, hogy nem igazán érdekel engem az informatika és nem is foglalkoztam vele semennyit. Az előrehozott informatika érettségim is gyenge lett, mert nem nagyon foglalkoztam vele (60%) és rájöttem, hogy nem szeretnék informatikával foglalkozni a jövőben, pedig apám és a testvérem is azzal fogalkozik, úgy könnyebb lehetett volna vele haladni az egyetemen, mivel segíthettek volna valamennyit benne.


Sokat foglalkoztam vele, de nem igazán találtam olyan szakot, amelyik megtetszett volna eddig, így elég rosszul érzem magam miatta.

A felvételihez úgy nézem a szakokat, hogy nem igazán lesz olyan sok pontom olyan 320 köré számítok maximum.


Találtam most ezt a 2 FOSZK-t, hogy elkezdhetném és kiváncsi vagyok, hogy maga ezeknek a szakoknak az elvégzésével milyen munka lehetőségek vannak.


Vannak-e egyáltalán ezzel elhelyezkedések?

Vagy ezek arra jók, hogy ezután tovább tanuljon vele az ember egyetemre?

Ha van még valami szak, ami lehetőleg (angol emelt, matek közép, töri közép)

Kell hozzá tudnátok ajánlani? Tudom, nem a felvételi tantárgyakat kell nézni, hanem az adott szakot, de tényleg nem igazán jutottam előre amióta szakokat nézegetek..


Előre is köszönöm, ha tud valaki segíteni, mert tényleg nagyon tanácstalan vagyok.



2022. okt. 4. 12:17
 1/4 anonim ***** válasza:
50%

A FOSZK csak arra jó, hogy utána egyetemre menj tovább, de nem ajánlom, hogy ezzel vesztegesd az idődet.


Ha matekos vagy, menj matekos alapszakra, például

- sima matek BSc (univerzális alapszak, de a munkaerőpiacon nagyon sokat érő mesterszakokra mehetsz vele, például banki és biztosítási matek == aktuárius stb)

- GPME (gazdaság- és pénzügymatematikai elemző) osztatlan 5 éves szak (brutális szak de nagyon sokat ér)

- AK (alkalmazott közgazdaságtan), nem annyira brutális de még mindig nagyon jó, ez az “igazi” közgazdaságtan


Ha kevésbé vagy matekos de azért jó vagy matekból, menj pénzügy-számvitelre. Ez is nagyon jó szak, sok mindent lehet vele kezdeni és munkát találsz vele azonnal. Időtálló, jól fizető szak.


Ha nem a matek a szíved csücske, akkor menj a többi gazdasági szakra:

- gazdálkodás és menedzsment: általános, “nesze semmi fogd meg jól” karakterű menedzserszak, egy kis könyököléssel, kapcsolatokkal, nagyképűsködéssel azért találsz vele jó munkát

- kereskedelem és marketing szak: ugyanaz mint az előző, csak legalább ad valami szakmát. Ha elég jól affektálsz, és hitelesen tudod előadni a “nálunk a szakmában…” kezdetű bullshitet, ezzel is bekönyökölheted magad egy jobb állásba, de a legtöbben átlagos biorobotként végzik, ahogyan a többivel is

- nemzetközi gazdálkodás: ez külkereskedelem és logisztika, nagyrészt alulfizetett biorobotok, de amúgy jó szak

- turizmus vendéglátás: Orbán Récsöl is elvégezte azt hiszem, szóval jó szak, na.

2022. okt. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem, ezekhez az alapszakokhoz mind 400+ pont kell, semmi esélyem sincs a bekerülésre. Ezért valami olysn szakot keresek ahova be is lehet kerülni és vidzonylag jó is
2022. okt. 4. 17:19
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Erre való a FOSZK. Csináld meg az egyik FOSZK-ot és onnan tovább mehetsz a BSc-re. Önmagukban a FOSZK-ok nem tudom, mennyire életképesek. A logisztika FOSZK valószínűleg az (logisztikai ügyintézőként), és a pénzügyes FOSZK-ok is használhatók szerintem. A marketing FOSZK-ra nem mernék fogadni, akkora a túlképzés BSc szinten (és ezért a konkurencia is). De ha továbbmész, akkor egy jó terv elvégezni egy logisztika FOSZK-ot, azzal elmenni dolgozni, és munka mellett levelezőn ráépíteni egy BSc-t.
2022. okt. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
3. Hogyan lehet vele tovább menni BSC-re egyébként? Hogy lesz rá pontom?
2022. okt. 13. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!