Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » SZE közlekedésmérnök BSc-n...

SZE közlekedésmérnök BSc-n mik a "szóró" tárgyak?

Figyelt kérdés
Mondjuk a mérnöki számítások, vagy a műszaki ábrázolás tekinthető annak? Illetve ha ezek sikerülnek akkor utána már csak könnyebb lehet?

2022. okt. 10. 22:32
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Info 2n anno ezer fős torlódás volt, mivel szinte minden mérnök szakon indult és ilyen Excel macros programozással szivattak minket feleslegesen. Legalabbis sztem. Még a hő és áramlástan is eléggé szoro tárgy. Amúgy győr környékén nem tudom, hogy mire mész majd evvel a szakkal.
2022. okt. 11. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
A műszaki ábrázolás pont nem az. Inkább minden matekos tárgy, matek, mechanika, hőtan, áramlástan, fizika. Az elején úgyis a matek szórja meg a népet, van belőle pár félév 😁
2022. okt. 11. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%

Nem ajánlom a szakot, kivéve ,ha jó anyagi háttered van.

A szakon végzettek panaszkodnak mert a MÁVnál, Volánbusznál vannak és ilyen nettó 220 ezreket keresnek.


Én is a MÁVnál vagyok, igen 220 nettót kapok, akik itt végeztek azok közül akiknek nincs jó hátszele, azok Ausztriában mosogatnak, vagy szakmát tanultak, mert ebből megélni nem lehet. Itt Győrben is egy albi ott vagy hogy 150 ezer Ft.


Tehát te döntésed, ha élethosszig mamahotel akkor jó választás, de amúgy felejtős ,de nagyon a szak.

2022. okt. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Hogy érted a hátszelet?


Olvastam én is hogy alacsony a kezdő fizetés, de páran írták, hogy könnyű feltornázni.

2022. okt. 12. 18:18
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
3: hát, egy villamosmérnökivel akar már 400 is lehet kezdeni xD
2022. okt. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Úgy értem, hogy ha jó anyagi körülményeid vannak, szülők tudnak támogatni lakással, pénzel akkor meg tudsz élni a 220 nettós mávos közlekedésmérnök bérből.


Nekem több Győrben végzett sulistársam Ausztriába jár át takarítani, mosogatni, segédmunkára, vagy tanult egy szakmát és kint dolgozik.

De ha a fizetés nem számít, szülők tudnak pénzel segíteni, lakást, házat venni akkor hajrá.

2022. okt. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%
6: Győrben asszem a közlek BSc-t elfogadják Gépész Mscre. Persze tárgyakat kell pótolni. Szóval akár tudsz ám korrigálni.
2022. okt. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 NTBS ***** válasza:
Matekos tárgyak.
2022. nov. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Mozgástan, statika?
2023. febr. 15. 21:09
 10/10 anonim ***** válasza:
69%
Igen, Statika, Mozgástan, Fizika, Anyagismeret, Info, Matekok.
2023. febr. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!