Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van esély arra hogy felvegyene...

Van esély arra hogy felvegyenek esetleg gimnáziumba?

Figyelt kérdés

Hamarosan meg kell jelölni az iskolákat és nem tudom még hogy hova akarok menni nem vagyok a legjobb tanuló kb 3-as az átlagom de ebben a félévben javítani szeretnék,szerintetek van esély arra hogy egy gimnázium általános részére felvegyenek

azért gondolkoztam gimnáziumon mert nem tudom pontosan hogy milyen szakma érdekelne



2022. okt. 12. 16:17
 1/5 anonim válasza:
0%
Miért nem mész rendészeti szakgimibe? Érettségi + szakma lesz, és után is dönthetsz.
2022. okt. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez a gimnáziumtól is függ szerintem. Nálunk pl. volt olyan tagozat, ahova mindenkit felvettek, mert olyan kevesen jelentkeztek, hogy azokat, akiket nem vettek fel máshova vagy akiket felvettek, csak nem indult a tagozat, hozzánk irányítottak át. Elvégezni amúgy mindenki elvégezte, az is, aki úgy volt németes, hogy egy szót sem beszélt németül, mindenki leérettségizett, pedig nálunk sem volt mindenki éltanuló. Szóval sok dologtól függ, hányan jelentkeznek, milyen felvételiket írtok stb. Szerintem megpróbálni mindenképpen érdemes megírni. Viszont gimnáziumba akkor érdemes menni, ha biztosan szeretnél tovább tanulni, mert egy érettségivel sokkal nehezebb munkát találni, mint szakmával.
2022. okt. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
#2 hát fogalmam sincs milyen szakmát szeretnék tanulni,annak meg nem lenne értelme hogy valami szakközépet megjelölök úgy hogy nem is akarom azt a szakmát tanulni,ezért gondolkoztam gimnázium általános részén mert addig is lenne időm eldönteni mit szeretnék érettségi után tanulni
2022. okt. 12. 20:35
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem gyakorolj a központi felvételire! Jól sikerült központival jelentősen növelheted a bejutási esélyedet.
2022. okt. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy itt megtalálod a kiszemelt iskolák szóbeli behívási (ha van) és felvételi ponthatárait az előző évekből.

[link]

Az adatokat akkor láthatod, ha az iskolák kiválasztása után rákattintasz a számoljunk gombra. Ha nyíllal rámész a ponthatárra, akkor láthatod, hogy egy adott tagozaton mennyi a maximálisan elérhető pontszám, és az miből tevődik össze. Ha beírod legfelülre a jegyeidet és a várható matek és magyar központi eredményét, akkor a program automatikusan kikalkulálja, hogy mennyi pontod lenne szóbeli nélkül.

2022. okt. 13. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!