Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A földtudományi szakra is...

A földtudományi szakra is kell legalább egy emelt érettségi természettudományos tárgyból? A táblázat amit néztem, kémiára, bioszra, földrajzra, matekra stb. írta, erre azt, hogy az általános követelmények szerint.

Figyelt kérdés
Próbáltam még utánakutatni, de nem találtam semmit, gondoltam szerencsét próbálok itt is.

2022. okt. 14. 16:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A táblázatot linkeld be.
2022. okt. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

[link]


Ez az

2022. okt. 14. 17:05
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez már nem érvényes. 2023-tól nem kell kötelezően emelt érettségit tenni. Meg kell viszont nézni, hogy az adott egyetem mit vár el a szak esetén. A legutóbbi felvételi eljáráskor 1 emeltet kértek erre a szakra. Az se mindegy, hogy mikor akarsz felvételizni, mert 2024-től szinte teljesen megváltozik a felvételi rendszer.
2022. okt. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm. Megnéztem. Úgy látom, hogy sem az elte, sem a debreceni egyetem (amik szóbakerülnek) nem kérnek egy emeltet természettudományos tárgyból, mindegyikhez azt írja, hogy emelt vagy közép. Nekem matek és biosz közép van.
2022. okt. 14. 17:36
 5/9 anonim ***** válasza:

Az új követelményeket kell nézni, ott valószínüleg nem fognak kérni. Így is alig van hallgató, nem fognak még vele macerálni. Jó, ha el bír indulni a szak.

Amúgy gondold át ezt a földtudományt még azt ajánlom.

Üdv. egy exföldtudományi szakos

2022. okt. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha földtudomány, akkor inkább Miskolcot nézegesd, abból még meg is élhetsz a jövőben
2022. okt. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is gondold át még egyszer ezt a földtudományi szakot. Üdv: még egy exföldtudományi szakos. A szerencsések, vagy nagyon teperősek helyezkednek el.
2022. okt. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi mindenkinek. Azért akarok földtudományira menni mert utána meteorológia mesterre mennék tovább, mert gyerekkorom óta bele vagyok bolondulva a felhőkbe, az időjárás formáiba és jelenségeibe, szinte minden versemben időjárás motívum jelenik meg
2022. okt. 17. 20:47
 9/9 anonim ***** válasza:

Meteonál legjobb, ha SZTE-n BSc-n meteorológia specializációt választasz, utána pedig ELTE meteo mester.

A meteot én is szerettem, kemény, de nem utáltatják meg :)

2022. okt. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!