Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Elsőéves pszichológia hallgató...

Elsőéves pszichológia hallgatók! Milyen könyvekből tanultok?

Figyelt kérdés
Idén nem vettek fel pszichóra, viszont szeretnék egy kicsit belemélyedni a témába már csak azért is, mert lehet kiderülne hogy nem is tetszik a szak. :)

2022. okt. 14. 23:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok pszichológia szakos, de az Atkinson pszichológia című könyve biztosan minden egyetem alapképzésén alap. Ezt persze majd a többi válaszoló megerősíti

Idegtudományból(neuropszichologia), illetve élettanból is lesznek majd tárgyaid, ami biztosan nem egyszerű, viszont nyilván nem orvosi szintén kell megtanulni


(ugyanabban a helyzetben vagyok egyébként mint te, ha van kedved, írj nyugodtan)

2022. okt. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Ha még nem tetted, nyilvánosan ki vannak téve órarendek legyen szó alapképzés, vagy mesterképzésről. Ugyan ez nem válasz a kérdésedre, de hátha segítségedre lesz a pályaválasztás során
2022. okt. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan már pár éve végeztem az alapképzést, de akkor ezek a könyvek voltak a legfontosabbak (ezekből volt például szigorlat, szóval nem mind első féléves, sőt, talán egyik sem):

Szociálpszichológia (Smith, Mackie, Claypool)

Személyiségpszichológia (Carver, Scheier)

Fejlődéslélektan (Cole, Cole)

Általános pszichológia 1-3. (Csépe, Győri, Ragó)

Affektív pszichológia (Bányai, Varga)

Az Atkinsont én is megvettem, de nem emlékszem, hogy nagyon használnom is kellett volna. Tök jó könyv egyébként, de nekem mindig az volt vele a bajom, hogy egyes dolgokban nem elég részletes, és úgyis szükség volt a többi könyvre vagy egyéb szakirodalomra helyette. Viszont alapozásnak tényleg tudom ajánlani (ha van rá kb. 5000Ft-od), mert elég sok oldalát bemutatja a pszichológiának. Aztán ha esetleg mégsem neked való ez a szakma, akkor még mindig csak egy könyvet vettél meg a 4-5 helyett.

2022. okt. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen, a bioszos dolgok kimaradtak, pedig azok aztán tényleg első egy-két féléves anyagok. :) Őszintén nem emlékszem, mi volt a kötelező olvasmány az ilyen órákra (teljesen kidolgozott jegyzetekből/fogalomtárból tanultam, azt hiszem), de egy középiskolai biosz könyv emberre vonatkozó részeit nem árt átismételni. Mármint az egészet, a sejtek felépítésétől a keringési rendszeren át az agyig. Nyilván változó részletességgel volt ezekről szó, de olyan dolgokat is meg kellett tanulni, amiknek nincs sok köze a pszichológiához.
2022. okt. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

Kalat: Biological psychology

Vargha András: Matematikai statisztika

2022. okt. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
93%
Irwin Yalom könyveit ajánlom, ő ír konkrét esetekről és a pszichológus munkáról. Gyakorlatias és élvezetes olvasni. Nem egyetemi anyag, de a jó pszichológusok nagyon ajánlják a hallgatóknak, hogy olvassák.
2022. okt. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Elsőéves vagyok, úgyhogy nyugodtan kérdezhetsz még konkrétumokat is. :)

Előttem már leírták, az Atkinson Pszichológia tényleg alap (a Cole & Cole Fejlődéslélektan ajánlott irodalom volt), biológiából Kalat - Biological Psychology.

A többi tárgyból nagyjából órai jegyzetekből tanulunk/tanulok, illetve küldenek a tanárok cikkeket/TED videókat. De ha érdekel, majd kiírogatom még az ajánlott/kötelező irodalmakat. :)

2022. dec. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!