Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik szakot válasszam az...

Melyik szakot válasszam az alábbiak közül ? 1.Gyógyszerész 2.Kémia 3.Vegyészmérnök 4.Biomérnök 5.Biológia

Figyelt kérdés

Kedvenc tantárgyam a biosz, de a kémiát is szeretem.

A matekkal nincs semmi bajom de a fizikát nem igazán szeretem.


Bioszból a növénytanon kívül minden érdekel.



2022. okt. 16. 12:25
 1/4 anonim ***** válasza:
88%
Hát, ha ilyen okos lennék, én a gyógyszerészetet vagy a vegyészmérnökit választanám. Gyógyszerész mindig kelleni fog, és onnan elég sok részterület felé el lehet ágazni. Gyógyszercégnél dolgozom, ha újra kezdhetném, még gimis lennék, a gyógyszerészet felé indulnék.
2022. okt. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Kémiát kilőném, ha nem vagy 100%-ban a kémia szerelmese. Még úgy is megpusztul az ember, hidd el. Én kémiára járok.

Biológia akkor, ha kutató szeretnél lenni, minimum MSc-ig, jobb esetben doktoriig nyomatni kell.

Vegyészméenöknél és biomérnöknél vannak undorító mérnöki tárgyak, oda kell a fizika is.

Gyógyszerészetihez is nagyon kell a kémia, de ezek alapján talán az lenne számodra a legjobb választás vagy a biológia.

2022. okt. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Sima bioszt muszáj PhD ig vinni, mert anélkül nem tudsz tovább lépni izgalmasabb területekre és kb biorobot lehetsz egy nagy cégnél.

Biomérnök ilyen szempontból jobb, van valamennyi fizika benne, de nem inkább csak az alapok.


Kémia-Gyógyszerész nem egyszerű, de jól fizető lehetőségek vannak vele

2022. okt. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Alapvetőleg a biológia 1/3 része növénytan, de én a helyedben a biokémikát választanám mert abban van biológia és kémia is.
2022. dec. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!