Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan készüljek fel ismét...

Hogyan készüljek fel ismét matek érettségire?

Figyelt kérdés

Úgy döntöttem szeretnék egyetemre járni, viszont az érettségim nagyon rossz lett és matekból kellene újat tennem, hogy legyen annyi pontom amivel bejuthatok. Az lenne a kérdésem magánúton, hogyan érdemes elkezdenem készülni rá itthon, hogy kezdjek bele?


És heti 1x magántanár kell-e szerintetek 6 év kihagyás után?



2022. okt. 17. 21:48
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Mit értesz a nagyon rossz alatt? Ha elégséges lett az érettségid az azt jelenti, hogy már akkor sem voltak meg az alapok, így 6 év után meg pláne nem. Ha legalább 60% lett, akkor érdemes próbálkozni például a matekinggel és egyéb online oktató anyagokkal, ellenkező esetben mindenképp magántanár/ismerős bevonása célszerű.
2022. okt. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hát 32 vagy 34% lett, most nem tudom pontoson fejből.


Sokat változtam az évek alatt, szerintem fogékonyabb lett az agyam anno nem érdekelt a matek egyáltalán.


Szeintem is fog kelleni egy tanár, ez biztos viszont nem tudom hogyan lássak neki magamtól itthon legalább, melyik témával kezdjek, van-e vhol egy oldal ahol minden össze van foglalva stb.


Ez a mateking amit írtál ingyenes?

2022. okt. 17. 21:57
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Menj végig az eddigi összes matek érettségin 2005től. Kb ismétlődnek a feladatok, csak más számokkal. Nálunk azoknak sikerült jól, akik így tettek. Én heti egyszer jártam tanárhoz, együtt csináltuk a feladatokat. Az elején kb mindent újra el kellett magyaráznia, mert elfelejtettem a tananyagot, végül ötöst írtam, pedig humán beállítottságú vagyok.
2022. okt. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
27%

Ha gondolod, vedd fel velem a kapcsolatot, tudok segíteni.

A részleteket majd megbeszéljük.


Magántanárra egyébként majdnem biztosan szükséged lesz, mert vannak olyan dolgok, amit nem lehet megérteni csak olvasással (hacsak nem vagy matekzseni).


Egyébként mi a cél az érettségin?

2022. okt. 18. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Egy 60-70%os érettségi már elég lenne belőle mert fizetősre tudnék csak menni, mellette van egy célirányos szakmám és egy nyelvvizsgám ami ad annyi plusz pontot hogy bejussak.


Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! 🙌

2022. okt. 18. 04:53
 6/8 anonim ***** válasza:
55%

Első válaszolóval ellentétben én ajánlom a mateking oldalát akár egyedüli felkészülés mellet, úgy, hogy sosem ment a matek, most pedig végképp nem emlékszel rá. Érdemes megvenni az érettségi anyagot mateking.hu oldalán, és onnan az egyenletekkel /egyenlőtlenségekkel kezdeni, majd továbbrágni magad az összes anyagrészen. Nem vészes, 2600 ft körül van.

Úgy írom ezt, hogy korábban szintén 32%-os matek érettségit írtam, és egy évvel később megírtam 60-ra csak mateking és rengeteg érettségi feleadatsor megírása után. Youtubera is számtalan feleadatsor fel van töltve, nekem az is rengeteget segített. Ha rendszeresen foglalkozol vele és tényleg odateszed magad, akkor el lehet érni jó eredményeket. Viszont -tapasztalatból mondom, mivel matek kapcsán ugyanolyan indultunk-, (az első és az A-részt legalább) az összes érettségiben oldd meg, miután már nagyjából érted, miről van szó. Sok kitartásra lesz szükség, illetve egy idő után érdemes visszatérni azokra a feladatokra, amik nem mentek korábban, hogy utólag jobban megértsd a logikát


Mindent bele! :)

2022. okt. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
55%
Én youtuberól tanultam, plusz az érettségi feladatsorok. 20 év kihagyás után tanár nélkül 82% ot írtam. Azóta már az egyetemen vagyok, és azt kell mondjam az érettségi jóval könnyebb volt mint itt egy matek vizsga. (Mérnöki kar)
2022. okt. 19. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
53%
Mateking oldallal jobban jársz. 4 ezer/fél év és bármikor vissza nézhetsz bármit, van rengeteg gyakorló feladat is. Részletes magyarázat mindenhez. Magántanár egyszer elmond valamit aztán lehet pár hét után lesz benned kérdés hogy ez hogy is volt stb. Remélem érted mire akarok kilyukadni.
2022. okt. 24. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!