Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen véleményetek, tapasztal...

Milyen véleményetek, tapasztalatotok van a Pécsi Tudományegyetem Építészmérnöki karáról?

Figyelt kérdés

Jelenleg az Óbudai Egyetem Ybl karára járok, de már elég hamar rájöttem, hogy az iskola nem azt adja, amit vártam, vagy amit másoktól hallottam róla.

Ezért gondolkodok azon, hogy más egyetemen is megpróbálkoznék az építészmérnöki karral, de félek, hogy megint kevés információm lesz az intézményről és csak megint nehézségekbe ütközök.

Emiatt kérem a segítségeteket. Ha bármilyen infótok van, akár pozitív, akár negatív az egyetemmel illetve a karral kapcsolatba, akkor kérlek osszátok meg velem!

Ezen kívül, olyan vélemények is érdekelnek, akinek van már levelező tagozatos tapasztalata, hogy hogy megy ez, mikor és mennyit kell bemenni, milyenek a feladatok számonkérései, stb. Mivel Pécs nekem elég messze esik, ezért levelezősre venném fel a szakot.

Illetve, ha más egyetemeket is tudtok (a BME kivételével) ahol van építészmérnöki képzés, akkor kérlek ne tartsátok magatokba!



2022. okt. 18. 23:14
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Egyik se fogja azt adni amit vársz, nagyon fosssss az oktatás minden egyetemen sajnos
2022. okt. 19. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg a győri Széchenyi István Egyetemet lehet ajánlani. Ez viszonylag hallgatóbarát hely, bár arra egyáltalán ne számíts, hogy könnyű. Levelezőn a konzultációk minden egyetemen arról szólnak, hogy ledarálják a legfontosabb anyagrészeket, de tanulnod elsősorban könyvekből, jegyzetekből kell. A SZIE-n viszonylag jók a jegyzetek és a segédanyagok.
2022. okt. 19. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha már egyetemet váltasz akkor nem lenne célszerű a szakon is elgondolkozni? Az épìtő és épìtéwzmérnöki itthon sok esetben amyagi szempontból nem egy nagy karrier.. mondom ezt úgy, hogy sajnos én is ezt választottam anno de meg is bántam.
2022. okt. 20. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Attól is függ, hogy mi nem teszik az Ybl-ön. Mert van a két iskola közt hasonlóság,különbség is akad. Nem biztos, hogy jobban jársz a váltással, ha épp a problémák még erősebben lesznek jelen az új helyen
2022. okt. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Köszönöm a jó tanácsot, de első sorban nem az anyagiak miatt választottam ezt a szakot.

Emellett nem véletlenül nem írtam konkrétumokat az Ybl-lel kapcsolatba. Szeretném ha ettől függetlenül kapnék véleményeket a többi (elsősorban a Pécsi) egyetemről. Azonban annyit mondanék, hogy nem a tanulás mennyiségével van problémám, hiszen az egyetemen nyilván többet kell tanulni, mint a gimiben, hanem a tanítás minőségétől és a hallgatókhoz való hozzáállással. Főleg az utóbbi az, ami miatt váltanék. A tanítás ha nem változik az igazából nem akkora gond, hisz úgyis levelezősre mennék. Az hogy ott könyvekbők kell tanulni az nem baj. Most is csak onnan lehet sajnos.

2022. okt. 21. 08:16
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább próbáld meg a BME-t. Vagy maradj, ha nem az forog kockán, hogy tudod-e teljesíteni a követelményeket. Mert a Pollackon még annyi információt sem kapsz semmihez, mint az Ybl-ön. A könyvekből tanulás jó lenne, ha lennének könyvek.
2022. okt. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!