Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vélemények és tapasztalatok a...

Vélemények és tapasztalatok a PTE-ről és az SZTE-ről?

Figyelt kérdés

Olyasmikre gondolok, hogy például melyik egyetem oktatása erősebb, milyen a tanárok hozzáállása a diákok felé.


Ha valamelyiken hallgató voltál, könnyen el tudtál-e helyezkedni a munkában és kamatoztatni tudtad-e az egyetemen megszerzett tudást?


(elsősorban engem a menedzsment és a kommunikáció szakok érdekelnek, de ha más irányon vannak tapasztalataid, arra is nyitott vagyok)



2021. dec. 19. 23:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Erre sajnos azert nem kaphatsz teljesen kielegito valaszt, mert nagyon keves az a hallgato, aki ugyanarra a szakra jart ide is, es oda is. Azaz egyik helyrol atment a masikra. Hallomasbol persze sok mindent lehet allitani. (En valamikor ilyen "otthagyos" es Pecsre atfelvetelizos emberke voltam, de nem a Szegedrol.)


A PTE es az SZTE is a jonevu egyetemek koze tartozik, ugyhogy en a varos alapjan (is), es a kozlekedes (odajutas) alapjan (is) valasztanek. Egyik egyetemmel sem fogsz mellélőni. En a PTE-re jartam egy bolcsesz es egy TTK-s szakra, es nagyon kedveltem a varost is, az egyetemet is, az oktatast is tobbnyire. De mivel ez regen volt, nem vagyok annyira mervado, az elhelyezkedesi lehetosegek kerdeset tekintve foleg nem. De az most ugy altalanossagban veve majdnem mindenkinek nehez.


A ket egyetem diplomajat illetoen szerintem nem kulonbozteti meg a munkaado az egyiket a masikkal szemben, foleg ezen a ket szakon, amit irsz, bar akik ott vegeztek, jobban tudjak ezt. A kommunikacio szak egy teljesen mas terulet, mint a menedzsment. Azt mondanam, hogy mig az elso szak lazabb is lehet, a masikhoz valoszinuleg kicsit tobbet kell aldozni az idodbol. Attol is fugg, hogy inkabb human vagy real beallitottsagu vagy.


Alapvetoen a Pecsi Egyetemet nagyon is hallgatobarat egyetemnek ismertem meg, es azota sem hallok rola rosszakat, de ez karonkent es szakonkent eltero lehet, sot, szakokon belul is ilyen meg olyan tanszekek is leteznek.


Nagyon nagy mertekben fugg a valasz magatol az embertol is, aki neked itt velemenyt fog irni. Azaz szubjektiv. Lesz, akinek inkabb negativ a tapasztalata, es lesz, akinek pozitiv. Vagyis hacsak nem egyertelmuen es egybehangzoan mindenki eltanacsol egy helyrol, egy szaktol, ami orszagos szinten rossz hiru lenne, akkor a legjobb, ha Te magad probalod ki, ami neked a legszimpatikusabb.


Még ha pl. a jogi kart kerdezted volna, arra is azt mondanam, h tanszeke valogatja. Az egyik varosban ez a szivatosabb, a masik varosban meg az. Szerintem az egy sokkal fontosabb kerdes, h kommunikaciot tanulj, vagy menedzsmentet, (vagy esetleg valami olyasmit, amivel a vegzes utan sokkal inkabb erteni is fogsz valamihez konkretan), mint az, hogy melyik varosba menj.


Amennyiben nem tudsz donteni a felveteli jelentkezesi hataridoig, ird be mindet, es idokozben lehet valtoztatni a sorrenden.


Bocsanat, h nem tudtam sok konkretumot irni, regen vegeztem mar, de egy abszolut pozitiv kepem van a Pecsi Egyetemrol, fokent a masikkal szemben, ahonnan oda atmentem. (De azt, h az melyik egyetem volt, csak privatban irom meg, keresre. Ott nagyon rosszul ereztem magam, es az oktatast sem tartottam jonak. Azonban a helyzet mar ott is sokat valtozott.)

2022. jan. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a vélemény kifejtést!:))
2022. jan. 23. 22:43
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én jártam/ok mindkettőre.

A magam részéről azt tudom mondani, hogy mindkét egyetem jó, a szabályzatokat tekintve, a PTE rugalmasabbnak bizonyult, az SZTE-n szigorúbb a TVSZ. Az oktatás színvonalában nem hiszem, hogy nagyobb különbség lenne, de ezt is valóban szakja válogatja. Amit én tapasztaltam az az, hogy amíg a PTE-n hallgatónak számítok, tehát a gyakorlatban, mondjuk egy emailváltásnál, úgy is kezelnek, úgy az SZTE-n, ahol persze szintén megkapod a neked járó tisztelet az egyetem felől, de mégis mintha "csak" diák lennél. Szerintem ez egy mérvadó különbség a két egyetem között. De persze lehet, csak én látom így.

2022. jan. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszii szépen neked is!!
2022. febr. 11. 06:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!