Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ilyen esetben közép - vagy...

Ilyen esetben közép - vagy emelt szintű angol érettségit érdemesebb tennem?

Figyelt kérdés

Lenne most egy fontos kérdésem. Gazdasági irányba szeretnék továbbtanulni az egyetemen és angolból akarok emelt érettségit a felvételihez. De most nagyon nehéz helyzetben vagyok tényleg.

Jó képességű vagyok, de elrontottam a “sorsom” eddig azzal, hogy végül egy gyenge suliba jöttem át. Most nem megyek bele a részletekbe, a lényeg annyi, hogy nem kapok az én szintemnek megfelelő oktatást.

Tehát angolból szeretnék emelt érettségit tenni, de a felkészítésem egyenlő a nullával. Nemhogy pluszban, de még a rendes tanórákon sem kapok felkészítést, a tanárunk sajnos nagyon gyengén “tanít”. Említettem neki hogy angolból emelt érettségizni szeretnék de rögtön reflexből ellene beszélt. Nem értékeli a céltudatosságom. Mindig amikor egy téma kapcsán felhoztam az emelt érettségit, rögtön jelezte hogy nem tetszik neki ez és tényleg nagyon lebeszél. Még mikor a magántanárt felhoztam, akkor is ellenezte az egészet. A többiek szerint csak azért reagál így, hogy ne kelljen velem “foglalkozni”. Tehát nem csak hogy felkészítést nem kapok, de még támogatást sem. Így nyilván nincs meg a segítségem az emelt érettségihez.

Félreértés ne essék, nem várok el tőle semmilyen segítséget. De azért ha belegondolunk egy normálisabb beállítottságú tanár máshogy áll a helyzethez ha egy diákjának ilyen célja van és segít neki ahogy tud. Az pl, hogy órán behoz neki pluszba egy kinyomtatott feladatlapot vagy akármit, szerintem senkinek nem esne igazán nehezére. Ez mindig így szokott lenni igazából más tanároknál. De mondom, nincs elvárásom felé.

Na szóval, így a körülményeim nem teszik nekem lehetővé hogy emelt angol érettségit tehessek, így muszáj valamilyen segítséget keresnem.

Már vannak amúgy nagyon jó könyveim, anyagaim, de ez önmagában szerintem nem lesz elég. Pl a beszéd gyakorlatokhoz mindenképpen hozzáértő ember kell, egy tanár személyében. Úgyhogy arra gondoltam érdemes lenne magántanárhoz mennem hogy segítsen. Úgy bebiztosítanám magam, sokat dobna a tudásomon az biztos.

Na de a kérdésem az, hogy szerintetek így ilyen helyzetben egyből belevágjak az emelt angol érettségibe, vagy előtte inkább középszintűt tegyek, nézzem meg hogy sikerül és aztán majd szintemelő vizsgával ugorjak neki az emeltnek? Mit javasoltok?

Sokan mondják hogy amúgy könnyű az emelt angol, de nyilván félek. Főleg így hogy jelenleg nincs segítségem.

A szorgalmam, a segédanyok és magántanár segítségével sikerülne jó eredményre az emelt?



2022. okt. 18. 23:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A korábbi évek érettségijeinek feladatsorai megtalálhatóak az interneten. Kezdésnek azokat töltögesd ki, hogy mennyire menne. Nyilván a szövegalkotást nem nagyon tudod pontozni magadnak, de a többi részt igen. Ha olyan 50%-ra sikerül ezeket most írnod, van értelme ilyen irányba tervezned. Ha nem, akkor meg meglátod, hogy mennyire tudnál fejlődni benne.
2022. okt. 18. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, azt kihagytam hogy ezek mellett még csinálnék korábbi érettségi feladatsorokat is mert az is nagyon sokat segít, tudni fogom hogy mire számítsák. Ha azokat a típusfeladatokat megcsinálgatom akkor már lesz benne rutinom. Meg a javítókulcs alapján tudom magam ellenőrizni.

Nagyon szeretem az angolt, szívesen tanulom is, ezért szeretnék megfelelő segítséget mert erre építem a céljaimat is.

Igazából a szókincsben kéne nagyon fejlődnöm. A nyelvtan megy. Mikor olvasok egy angol nyelvű szöveget, azzal van mindig problémám ha nem értem meg, hogy nem tudom egy-egy szónak vagy összetételnek a jelentését és ez akadályoz a fordításban. Mert hát a szókincs a lényeg ahhoz hogy megértsem a szöveget. Tudnék benne fejlődni és fogok is, de egy magántanár tud nekem sokat segíteni igazából. Tőle alapos felkészítést kapnék.

Logikusnak tűnik hogy először inkább középszintű érettségit tegyen az ember és aztán emeltet, de ez elbizonytalanít, elijeszt. Hogy annyira nehéz hogy ne lehessen elsőre azzal kezdeni.

Mit tanácsoltok? Tényleg nagyon jó eredményt szeretnék benne elérni, ilyen 90% felett, ehhez milyen felkészülés ajánlott?

2022. okt. 19. 00:32
 3/6 anonim ***** válasza:
A 90% feletti eredmény emelt érettségin angolból csak akkor esélyes, ha vagy emelt óraszámban tanulod egy erős gimnáziumban, vagy magántanárhoz jársz. A leírt helyzetedben én a helyedben nem vállalkoznék erre. Ha a bejutáshoz kelleni fog egy emelt érettségi, akkor inkább olyan tárgyat válassz ehhez, amely kevésbé tanárfüggő. Ilyen például a földrajz vagy a történelem. Ezekhez elsősorban egyéni tanulás és szorgalom kell.
2022. okt. 19. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Persze, tisztában vagyok vele. Ezért szeretnék magántanárhoz járni. Úgy sikerülhet nem lesz gond.
2022. okt. 19. 09:00
 5/6 anonim ***** válasza:

Mikor lenne az érettségi? Most májusig eléggé necces az emelt, főleg 90% felett. Ha a szókincseddel van gond, akkor azt kéne növelni. A tanár jó, főleg a beszéd miatt, meg meg tudja magyarázni a dolgokat, de emellett neked rengeteget kellene vele egyedül foglalkoznod. Pluszban olvasni (cikkeket, könyvet) és hallgatni a szókincs miatt. Azt ne várd hogy csak a magántanár miatt nagyon jól fog sikerülni.


(Én spanyolból tettem emelt szintűt úgy, hogy októberben mentem tanárhoz, májusban érettségiztem és 70% lett. Viszont én pont fordítva voltam, a szókincsem volt jobb, mert előtte rengeteg sorozatot néztem spanyolul.)


A középszintű nem amiatt lenne lényeges hogy utána az emelt könnyebb lenne, hanem gondolom kötelező angolból érettségizned és ha nem vagy az emelt szintjén akkor muszáj valamit letenned.

2022. okt. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én is sokat fogok vele foglalkozni egyedül is, ez egyértelmű. A magántanár csak segít, de rajtam múlik minden. Rendesen fel fogok rá készülni.
2022. okt. 19. 09:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!