Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Emelt Angol érettségit, vagy...

Emelt Angol érettségit, vagy középszintű angol nyelvvizsgát érdemesebb tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 16 éves gimnazista vagyok aki jelenleg 10. osztályba jár.

Orvosira készülök, ezért nyilván emelt kémia-biosz érettségit fogok tenni 12.-ben.

Nem gondolom hogy túl jó nyelvérzékem van, az órák száma is kevés heti 3. De jártam (vírushelyzet miatt nem járok) magántanárhoz. A helyzet hogy akár kötelező lesz a nyelvvizsga a felvételihez egyetemre, akár nem én szeretném ezt már most letudni. 11.-ben szeretnék előrehozott angol érettségit tenni/ középszintű angol nyelvvizsgát. Szerintetek melyiket kéne és mennyi idő felkészülni, hogyha a tudásom valahol alapfok fölött van de még nem éri el a középfok szintjét?

Mindenkinek köszönöm aki elolvasta és tanácsot ad. Szép napot nektek!



2020. máj. 1. 12:18
 1/9 anonim ***** válasza:
40%
Emelt angolt, mert könnyebb, és adnak mellé B2es nyelvvizsgát, szóval két legyeg ütsz egy csapásra
2020. máj. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, én is erre gondoltam. Csak ugye akkor 11. félévkor kell különbözeti vizsgát tenni a 11. és 12.-es tananyagból. legalábbis nekem ezt mondták a tanárok még amikor felvettem, de nyilván ha felkészülök ez sem okozhat problémát. De szerintem a legjobb az lesz ha a tanáraimmal is beszélek legkésőbb jövő év elején erről a témáról.
2020. máj. 1. 12:41
 3/9 A kérdező kommentje:
*felvetettem
2020. máj. 1. 12:42
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hm, szerintem az emelt angol nem könnyebb, mint a középfokú nyelvvizsga, de magadnak is összehasonlíthatod.
2020. máj. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

*Középfokú angol nyelvvizsga

Szerintem is nyelvvizsgát könnyebb tenni, van belőle egy csomó féle, meg tudod találni azt, amelyik a te képességeidhez való.

Az emelt angol nehéz, sok nyelvtan van benne (a legtöbb nyelvvizsgán már nincs nyelvtani teszt), időnként a C1 szintet súrolhatja a feladatsor, a szobelijén meg pláne előjöhetnek felsőfokú témakörök, pl. globalizáció, etikai kérdések (abortusz, eutanázia)

2020. máj. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Arra vigyázz, hogyha van emelted és ugyanabból a nyelvből nyelvvizsgád akkor a nyelvvizsgára már nem kapsz pontot így hogy bevezették a kötelező emeltet. Én nagyon pórul jártam mert tavaly tettem középszintűt angolból meg emelteztem is, sok pontom lett, de lecsúsztam a felvételiről, idén újra felvételizek, de már nem kapok pontot az angol nyelvvizsgára...
2020. máj. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
De én másik két tantárgyból is emelteznék. akkor sem kapom a nyelvvizsgára a pontot?
2020. máj. 4. 09:42
 8/9 A kérdező kommentje:
Mármint ez így hülyeség, persze hogy nem. hisz két emelt érettségi 100 pont
2020. máj. 4. 10:25
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én emelt angol érettségit is írtam és előtte egy évvel nyelvvizsgaztam. Mindenképp azt ajánlom, hogy nyelvvizsgázz, mert jóval egyszerűbb és barátibb a szóbeli témaköröket (is) tekintve. Például egy nyelvvizsnám 100%, hogy nem kell olyanokról beszelned, mint a GMO, vagy a víz probléma illetve a szegénység megoldása az afrikai országokban. Konkrétan én nyelvvizsgán a gap yearről beszéltem, bulit szerveztem és a legjobb barátnőmet írtam le ( szóban persze).

Egyébként nyelvvizsgára az ECL könyvet ajánlom - könyv egy sikeres vizsgához a címe ( angolul) de nem vagyok benne teljesen biztos. Végül TELCre mentem de a leghasznosabb angol könyv volt ami valaha a kezem ügyébe került.

2020. máj. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!