Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Művészeti és ilyesfajta...

Művészeti és ilyesfajta szakokon, hogy megy a pontszámítás?

Figyelt kérdés

Gondolok itt az ilyesmi művészeti szakokra, mint pl. Tervezőgrafika, Grafikusművész, Festőművész stb., mert legjobb tudomásom szerint, az ilyen szakokon máshogy megy a pontszámítás, mivel vannak gyakorlati feladatok is. Kell ide kötelezően emelt érettségi valamiből? Vagy a pontok miből vannak pontosan számítva, ha gyakorlati feladatok is vannak a felvetéli procedúrában. Valaki aki nemrég kezdte, vagy tud biztos információt fel tudná ezeket nekem vázolni, mert nem teljesen egyértelmű.

Eszterházy Károly Egyetem lenne a kiszemelt.



2022. okt. 20. 02:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetem holapján kell utánanézned, nagyon változó hogy mit kérnek, viszont az érettségi eredmények nem szoktak beleszámítani, amennyiben nem buksz meg.
2022. okt. 20. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen szakokon általában portfóliót kell összeállítani és van gyakorlati vizsga is, ami lehet akár több körös is. Ha szóbeli is van, akkor az általános műveltséget mérik fel. Az adott egyetemek közlik a honlapjukon a felvételi követelményeket.
2022. okt. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az érettségi eredménye nem számít bele a pontszámításba, és emelt érettségi sem kell - tudtommal most sem. Az Eszterházy grafika szakjára én is felvételiztem (többek között), ami két fordulós. Az első fordulón mappát adsz be (meghatározott számú tanulmányrajzzal, és szakmai munkával). A második forduló általában két napos. Az első napon két tanulmányrajzot kell csinálni, és egy kreatív feladat van, a második napon van az elbeszélgetés, amely során a mappádat is be kell mutatnod, ekkor felmerülhetnek bizonyos szakmai kérdések is. Az egész felvételin nyújtott teljesítményedet pontozzák, majd a kapott pontszámot duplázva kapod meg a végleges pontszámodat (max 400 pont).
2022. okt. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :), főleg a #3-asnak, lényegre törő és pontosan megválaszolta minden kérdésemet.
2022. okt. 26. 08:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!