Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az emelt szintű érettségit ki...

Az emelt szintű érettségit ki lehet váltani egyetemi jelentkezéskor?

Figyelt kérdés

Egészen pontosan gépészmérnök szeretnék lenni, azt szeretném tanulni.

Viszont mostanában kötelezővé tették a jelentkezéshez az emelt szintű érettségit.


Nincs valami olyan képzés, tanfolyam ami kiváltja az emelt szintű érettségit?

Például valami OKJ-s képzés?


Csak mert ha már úgy is tanulok szívesebben tanulnék valami olyasmit az egyetem előtt, amit az önéletrajzomba is beírhatok.


Tud erről valaki valamit?



2022. okt. 20. 13:47
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Nincs ilyen lehetőség, mindképp le kell tenned legalább egy emeltet, de nem annyira nehéz, mint gondolod, meg lehet csinálni elég szorgalommal.
2022. okt. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Pont most olvasom a neten, hogy 2023-tól már nem lesz kötelező az emelt szintű érettségi az egyetemi felvételihez. Így úgy tűnik hogy akkor ez hálistennek megoldódott.


Érdekes is volt, hogy van egy rakás ilyen hiányszakma ahova keresik a jó szakembert, és nehezítik a felvételt. Inkább a tömegszakmákba nehezítenék.

2022. okt. 20. 14:22
 3/6 anonim ***** válasza:
84%
Akin egy emelt matek/fizika kifog, annak az egyetem se fog menni. Ez egy előszűrés.
2022. okt. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hát igazából nem azért szerettem volna kihagyni mert nem menne, hanem mert nyílván egy erőfeszítés, és időbe is telik. Ennyi idő és erőbefektetéssel meg hátha megszerezhettem volna valami önéletrajzba is beilleszthető tudást amivel kiválthattam volna az emeltet. Mert hát az emeltet nem írhatom bele az önéletrajzba :D


De akkor így már ugye tárgytalan.

2022. okt. 20. 15:37
 5/6 anonim ***** válasza:
81%
Ha nem megy az emelt, akár lustaságból akár bizonyos képességek hiánya miatt, ne is álmodj a gépészmérnökiről, de más komolyabb szakról se!
2022. okt. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
83%
A jogszabály nem mondja, hogy nem lehet emeltet megkövetelni a felvételhez, csak nem lesz muszáj. Egy gépészmérnökire tuti kelleni fog, ha másért nem, a plusz pontok miatt. Úgyhogy jobb, ha barátkozol a gondolattal!
2022. okt. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!