Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pályaválasztás? Közgazdasági...

Pályaválasztás? Közgazdasági vagy sem?

Figyelt kérdés
Most vagyok 8.osztályos és középsulit kéne választanom. Gimnázium vagy közgazdasági technikum(kéttannyelvű) ?. Szívesen mennék szakmás suliba, ott adnak egy tudást, tehát ha bármi történik az életemben ami nem jó (munkaügyileg), akkor eltudok menni dolgozni. Csak érettségivel ez jóval nehezebb lenne. Viszont mivel nem feltétlen a közgazdásági az álmom(pedig hasznos lenne, ha ugye értenék valamihez - valaki ezt mondja, talán igaza is van) és ha véletlenül kitalálom, hogy én orvos akarok lenni, akkor gond van. Mert ugye technikumban nem oktatnak természetet (biológia/kémia), csak "komplex természettudományt" 1 évig és a orvosihoz emelt érettségi kell mindkettőből. Mivel én nem tanulok ilyet, hátrányban vagyok, fakultációról nem tudok, hogy a suliban tartanak-e ilyesmit. És mivel technikumban meg van az 5 kötelező érettségi tantárgy (matek, magyar, töri,idegennyelv, szakma), ezért nem tudom, hogy lehetőség van-e technikumban olyan tárgyból érettségizni, amit nem tanulunk ott. Van-e ott olyan fakultáció,amit nem tanulunk ott? Valaki tud ebben segíteni? Jól hangzik a szakma, örülnék ha értenek valamihez, de ha más irányba fordulnék utána,nem lennék - e hátrányban, vagy totál veszett ügy.

2022. okt. 22. 19:47
 1/5 A kérdező kommentje:
Vagy valami érettségi külön felkészítővel belehet hozni a lemaradást, ha nincs fakt?
2022. okt. 22. 19:48
 2/5 anonim ***** válasza:

Hmmm...nekem úgy rémlik, többször is volt már a kérdés, de válaszolok rá ettől függetlenül.


"És mivel technikumban meg van az 5 kötelező érettségi tantárgy (matek, magyar, töri,idegennyelv, szakma), ezért nem tudom, hogy lehetőség van-e technikumban olyan tárgyból érettségizni, amit nem tanulunk ott."


Technikailag -mint már mondtuk- van lehetőséged érettségizni olyan tantárgyból is, amelyet nem tanultál, ebben az esetben két osztályozó vizsgán kell átesned, hogy technikum végén érettségizhess belőle. Ehhez viszont magadtól, egyedül kell felkészülnöd.


"Van-e ott olyan fakultáció,amit nem tanulunk ott? "


Technikumban nincsen fakultáció, de ezt már egy korábbi kérdésednél kitárgyaltuk.:D


Egyébként természetesen be lehet pótolni az érettségis anyagot tanfolyamokkal/magántanárokkal, sok-sok plusz szorgalom és energia befektetésével.


Egyébként kitérnék a kérdésed elejére is: Ha csak egy érettségid is van, azzal már el lehet menni szakmát tanulni, ha nem mész egyetemre. Tehát nincs veszve semmi sem, ha csak egy érettségid van 18 évesen, szakmád nem, egyetemre pedig nem szeretnél menni. Szakmát tanulni gimnázium után, érettségivel is lehet.

Ellenben ha te elmész egy közgazdasági technikumba, amit nem szeretsz, az nem túl szerencsés nyilvánvalóan...

2022. okt. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
79%
Minél erősebb gimnázium a te barátod és lehetőleg matematika fakultáció. A technikumok felejtősek, nagyon gyenge színvonalúak, az ott tanult szakma meg nem ér semmit.
2022. okt. 22. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egy kiemelkedő gimnáziumot válassz, lehetőleg olyat, amely nincs nagyon messze, hogy ne rabolja az idődet az utazás. Onnan széles rálátással és háttérrel egy csomó irány közül választhatod majd ki azt (ha eljön az idő) amely felé a felnőttkor hajnalán elindulsz.

Ha szereted a matekot, akkor lehetőleg matek tagozatos képzésben gondolkodj, ha nem annyira, akkor oda menj, ahol a nyelvoktatás a gimi fő erőssége. Az idegen nyelvek mindenképp nagyon fontosak. Egy jó gimnáziumból két idegen nyelv ismeretével jössz ki, a technikumok viszont általában csak egy nyelvesek!

2022. nov. 6. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
javítás: választhatod majd ki azt az irányt (ha eljön az idő) amely felé a felnőttkor hajnalán elindulsz.
2022. nov. 6. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!