Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pályaválasztással kapcsolatban...

Pályaválasztással kapcsolatban lenne kérdésem?

Figyelt kérdés

Kicsit elbizonytalanodtam a pályaválasztással kapcsolatban. Most leszek 11. osztályos, így úgy vélem, hogy itt az ideje döntést hoznom ebben a kérdésben.


Alapvetően annyit kell rólam tudni, hogy kitűnő tanuló voltam eddig mindig egy jó gimnáziumban, tehát alapvetően mindenhez úgy állok hozzá, hogy kellő szorgalommal, munka befektetésével el lehet sajátítani. Talán épp ez az, ami megnehezíti a döntésemet.


Bár több dologban is el tudok merülni, be kell valljam, hogy az írás és a költészet az, ami igazán örömet okoz. Sokat olvastam már bejegyzéseket ebben a témában és tudom, hogy nem túl jövedelmező ez a terület. Nagyon szeretem a nyelveket, angolul és németül intenzíven tanulok, nyelvvizsgáim is vannak. A szenvedélyem az irodalom, nagyon szeretek verseket írni. Mindenesetre tudom, hogy nem lehet elmenni ebbe az irányba.


Itt most 2 dolog merült fel bennem. Az, hogy mit kezdjek az irodalommal? Szeretnék valahol lehetőséget kapni felolvasásra, bemutatkozásra, vagy hasonló gondolkodású emberek megismerésére, akik értő szemmel tudnák véleményezni a munkámat, tanácsokat adni, hogy fejlődhessek...


A másik kérdés maga a pályaválasztás. Bizonyos okok miatt a jogász szakma teljesen kizárva, ebbe ne menjünk bele kérlek. A közgazdász merült fel, de nagyon sok szak van, nem igazán tudom, hogy melyik lenne nekem való. Közgazdász esetén a Corvinusra szeretnék menni. Apropó, esetleg nem tudtok valamilyen könyvet, ami eligazíthatna ezekben a gyakorlati kérdésekben? (melyik szak mit kínál, pontszámítás) Be kell valljam, a nemzetközi gazdálkodás érdekesnek tűnt, az fogott meg legjobban, de láttam, hogy csak angolul indul. Nem látom sok értelmét annak, hogy Magyarországon angolul végezzem az egyetemet és bár szeretem a nyelvtanulást, azért ez biztos plusz nehézség. Emelt érettségit angolból és történelemből szeretnék majdan tenni. Valaki, aki jártas Corvinus tekintetében, tudna ez esetben tanácsot adni? Hogy a leírtak alapján melyik szak lenne megfelelő? Gondolom, mindenkiben felmerül, hogy hogy állok a matekkal. Kisebb koromban gyakran versenyeztem, ám mint említettem igazán a humán tárgyakat szeretem, inkább "megtanulom, oké" típus vagyok, nem igazán az, aki hosszan mereng logikai problémákon, inkább a gyakorlati oldalát szeretem, a geometriát nem annyira. Igazából nem tudom, hogy mi lenne nekem való és nem szeretnék rosszul dönteni. Faktoknak a matekot és a törit is felvettem többek között. Van valakinek ezzel kapcsolatos ötlete? Minden hasznos választ köszönök szépen! Tehát maga a probléma az, hogy nem igazán tudok tanácsot kérni olyantól, aki szakmabeli. A szüleim szeretnék, hogy ebbe az irányba menjek, szerintük jó lesz, de nem tudom, hogy nekem való-e, hiszen nem ismerem a gyakorlati oldalát, hogy mennyire monoton stb. Én alapvetően szomjazom a kreativitást, meg ugye inkább humán érdeklődésű vagyok, de szeretnék olyan munkát, amit azért szeretek, meg tudok belőle élni, de mellette nem kell felhagynom az írással. Van valami ötletetek a megoldást illetően, esetleg akik corvinusosok vagy szakmabeliek tudnának segíteni? Köszönöm előre is.



2022. júl. 27. 08:59
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon is megéri angolul végezni a képzést, hiszen számos nagy cég van nálunk, ahova előny, sőt követelmény a stabil szakmai angoltudás, amit megkapsz ezen a képzésen.

A nemzetközi gazdálkodás szerintem jó ötlet lehet neked, elég szabadon hagy, de megismertet több oldalával a kérdésnek. Én anno hasonlóan voltam, mint te, nem mertem elmenni alapszakon közgazdásznak, inkább elvégeztem az NKEn egy alapszakot, azóta is bánom, most mesteren megyek csak a Corvinusra.

Felvi.hu-n megtalálsz mindent a pontszámítással kapcsolatban, ott bár szárazon, de leírja, melyik szak mire jó inkább. A közgazdász alapszakok között egyébként első évben sok a közös pont, utána is főleg rajtad áll, milyen specializációra, milyen munkahelyre mész.

Szintén magamat tudom felhozni példának, nagyon szeretek írni, én végül is egy szakkollégiumi portálra írtam cikkeket alapszakon, nekem ez jó volt. Ha nem ragaszkodsz a szépirodalomhoz, közgazdasági cikkeket még mindig írhatsz.

2022. júl. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!