Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt biológia érettségi?

Emelt biológia érettségi?

Figyelt kérdés

Most kezdenék elkészülni emelt szinten biológia érettségire a Mozaikos tankönyvekből elsősorban. Az lenne a kérdésem, hogy naponta hány fejezetet vagy oldalt vagy témát kéne megtanulnom, hogy májusban egy erős 5-öst érjek el? Valamint a Mozaikos tankönyv, elmúlt évek érettségis feladatlapok gyakorlása illetve a bioszféra.com tanulása elegendő lenne?

Magamba szeretnék készülni, tanár nélkül, de hatalmas anyag és türelmetlen vagyok magammal, azt érzem, hogy el vagyok késve. Szerintetek?



2022. okt. 31. 16:14
 1/3 anonim ***** válasza:
55%

Figyelj, én 4-5 hónap alatt készültem fel ugyanígy, annyit tanultam, amennyit bírtam, mintha az életem múlt volna rajta. Nem lett ötös, de nem is volt cél.


Az a lényeg, hogy inkább a minőségre figyelj, ne a mennyiségre, mert hiába mézs végig 2 fejezeten egy nap, ha nem fogtad fel, mit is olvastál.



Van elég időd, csak haladj a saját tempódban, amivel haladsz is, de ténylegesen meg is tanulod, nyilván kell pörgetni, de menni fog az.



Max vegyél még egy emelt érettségi tételes könyvet, nekem segített az is.


Hajrá! 🙂

2022. okt. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ne a fejezeteket számold, mert van olyan anyagrész, ami nehezebb, mint 3 másik együtt. Plusz van ugye ami százszorta hangsúlyosabb.


Meg kell nézni a követelményt és az érettségiket, mert az esszéket mindig 2 témakör valamelyikéből adják (ha jól emlékszem van ilyan felosztás, hogy miből mennyi fordulHAT elő.)


Van 4 könyv mozaikból, egyik kétszer olyan vastag mint a másik, a 12-esből meg alig van, ami fontos.


Ne a könyvet magold, hanem a témakörök súlyát kellene felmérned. Nézd át őket egyszer, és úgy oszd be magadnak, hogy 1 napra/hétre jusson könnyebb, meg nehezebb is.


Az 5-ös nem lényeg, inkább a százalék.


Ami még nekem segített: érettségi feladatok gyakorlókönyve. Ha már megtanultad a nagyrészét, feladatozz, mert az AKTÍV tudás számít, amit használni is tudsz.

2022. nov. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Halihó kedves Kérdező!


Ugyanabban a helyzetben vagyok mint te😄

A kérdésedre a válasz roppant egyszerű: egy jó időbeosztás. Én azt csinálom hogy a bioszféra oldalt vettem alapnak.. Megszámoltam pontosan hány oldal van fenn bioszféra.com-on. Hogy időt spóroljak neked, elárulom 1404 db:):) Szóval én elhatároztam,hogy minden nap megtanulok 15 oldalt, ez még suli mellett is kivitelezhető. Így, kijön az, hogy 94 nap alatt végzek+ jut időm köztes ismétlő napokra is.. Természetesen énis megvettem a 10-11-12 Mozaikos tankönyveket és mikor végeztem egy bioszférás témakörrel mindig hozzáolvasom..

Végül megszámoltam hogy 26 db őszi-tavaszi emelt érettségi van fenn jelenleg az oktatási hivatal oldalán 2010 utániból ( én csak addig visszamenőleg oldom, mivel a tanáruk ezt javasolta). Na, ha minden másnap megoldok egyet, akkor az 52 nap.. Ez eddig összesen 94+52=146 nap.. Az érettségiig pedig 6 hónap azaz 180 nap van +/- 5, tehát lesz idő mindenre (ismételni is)


Természetesen mindenkinek más válik be.

Viszont véleményem szerint, egy jó időbeosztás nem csak azért fontos, hogy ne csússzunk el, hanem az elménket is megnyugtatja…


Remélem tudtam segíteni ❤️

2022. nov. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!