Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biológia érettségi emelt...

Biológia érettségi emelt szinten 1 tanév alatt lehetséges?

Figyelt kérdés
Idén vagyok 12.-es, év elején váltottam biosz-fizika faktra. Minden nap 1 témakört megtanulok biológiából, csak szombaton nem, mert akkor dolgozok. Szerintetek lehetséges így egy jó 70-80%os emeltet írni? Nagyon céltudatos vagyok, nem játszok ilyenekkel, hogy ez éppen nem tetszik, nem tanulom meg. Tanulási tippek, technikák?

#biológia #érettségi #emeltbiológiaérettségi
2022. okt. 19. 23:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehetséges!
2022. okt. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Technikailag lehetséges, bár lehetséges, hogy rá fog menni kb az összes szabadidőd.
2022. nov. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%

#2 Miért menne már rá az összes szabadideje, ne vicceljünk már😂 Nemis értem miért ír olyan, aki soha nem érettségizett biológiából ..


Lehet hogy hirtelen soknak tűnik, de az emelt biológia érettségi elméleti tananyaga benne van a Mozaik 10-11-12 tankönyvben azt oda-vissza tudni kell, ami emlékeim szerint olyan 700 oldal összesen , de A/5ös méretben.. Ha csak napi 10 oldalt tanulsz meg, akkor is megvan 2,5 hónap alatt.. A maradék időben meg megoldasz heti 3-4 emelt érettségi feladatsort.. Ami a lényeg hogy 2010 és 2022 között legyen megoldva az összes tavaszi és őszi ..


Nem kell a biológiát túlmisztifikálni, főleg nem gimnáziumi szinten.. Hidd el nem a levegőbe pofázok , én biosz-kémiából emelteztem..:)))

2022. nov. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Tudtommal siekeresen leraktam az érettségit 3 éve Kassán, ezért írtam azt amit. Végülis nem számít, az internet népe mindig jobban tudja :D
2022. nov. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Bármilyen furcsa, az internet népének egy része, köztük énis, ugyanazon az úton járt, mint a kérdező..Ezért reális tanácsokkal tudjuk ellátni mint a tanulást, mint az időbeosztást illetően, hiszen ezért tette fel a kérdést.


Azzal hogy olyat írsz neki, hogy “jaaaj lehet rá fog menni az összes szabadidőd” nem támogatod, nem segíted .. Csak megijeszted és elveszed a kedvét.Holott a valóság nem ilyen kegyetlen..

2022. nov. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"siekeresen leraktam az érettségit 3 éve Kassán"

Ott a magyarországihoz képest nehezebb vagy könnyebb?

2022. nov. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindannyiótoknak. :) Őszintén, az én iskolám nem a mozaikos tk-ból tanít, hanem a biosz tanárom saját könyvéből, ami amúgy nagyon jó, nagyon átfogó és témakörönként megy, pont úgy, mint ahogy az érettségi vizsgakövetelmény kéri. Emellett Mándics Dezső: Biológia c. könyvét használom, és az ő érettségire felkészítő tanfolyamára járok, a Semmelweis indította. Mit gondoltok? Egyébként M. Dezső azt ajánlotta, 2 tankönyvnél többet ne használjak már, mert nagyon sok lenne az infó. Szerintetek?
2022. nov. 15. 20:53
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak tanulj szépen! Bízz a tanáraidban, tedd, amit mondanak, és menni fog!
2022. nov. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#6 szerintem nagyjából egy szinten van, minimálisan lehet csak nehezebb. Igaz nem tudok konkrétumokat mondani, hisz a magyar érettségit nem láttam, csak hallottam másoktól, hogy milyen
2022. nov. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!