Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érettségi hiánya sok problémát...

Érettségi hiánya sok problémát fog okozni?

Figyelt kérdés
A fiam kitűnő tanuló de ő asztalosnak szeretne tanulni és nem akar érettségizni. Szerintetek mit lehet ilyenkor tenni?

2022. nov. 1. 08:54
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
24%

Örülj neki, hogy olyan szakmát választott, amivel jól fog keresni.

Szerinted mi értelme van az érettséginek? Nekem kitűnő az érettségim, szerinted kérte, nézte bárki is életem során?

2022. nov. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
72%
Asztaloshoz kell érettségi.
2022. nov. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
73%

Szakképző iskola után 2 év alatt, esti tagozaton is letudja rakni az érettségit.

De ha asztalosként is fog elhelyezkedni, semmi hátránya nem lesz érettségi nélkül.

2022. nov. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
93%

kell azaz érettségi. alapból is kell, de főleg azt mondanám, sose tudja, hogy 2 év múlva meggondolja magát, menne továbbtanulni, és akkor már késő lesz még az érettségit is pótolni.

oké, hogy asztalos lesz, de ... sose tudni, és az érettségi abszolút egy minimum-belépő bárhova

2022. nov. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
95%

Ha megkapja a szakmát, akkor utána tud menni 2 évet hogy érettségizhessen. Persze érettségi nélküli asztalos simán el tud helyezkedni.

Viszont mi van ha késöbb mondjuk ki akar tanulni valami más szakmát amihez kell az érettségi. Vagy nekem pl. van olyan ismerősöm aki szakácsként dolgozik (csak szakmája van, nincs érettségije), sérves lett és a műtét után már nem dolgozhat a szakmában. Tehát fizikailag megeröltető melót nem végezhet és az érettségi hiánya megnehezíti hogy melót találjon.

2022. nov. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
91%

Az asztalossággal NAGYON jól fog járni, persze, ha van érzéke hozzá. De az érettségi kell mellé. Nappalin sokkal könnyebb, közepekre bőven elég, ha nem alszik kb. minden órán.

Később nehezebb, mert nehéz rá időt szakítani, és közben egy csomó mindent elfelejt. Meg különben is a "felnőtt" életben csak nyűg az ilyesmi. Szóval szerintem mondd neki, hogy az asztalos terv klassz, de mellette még most érettségizzen le.

2022. nov. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
84%
Lehet egy jó asztalos, személyes igényesség nélkül. Az érettségi nem karrier szempontból fontos, szerintem egy alap igényének kellene lennie mindenkinek, hogy legalább idáig eljusson a tanulmányaiban. Sokat elmond az emberről, ha ezt nem tartja fontosnak és nem azt, hogy hülye, hanem azt, hogy igénytelen a szellemét illetően.
2022. nov. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Szegény ha már végiggyűrte az iskolapadot, tegye már le azt az érettségit. Nyolc osztály után így is- úgy is kell mennie középiskolába még, akkor legyen azokra az évekre tekintettel, szakmai tárgyak mellett úgyis tanulnia kell. Kidobja ezeket az ablakon, ha nem teszi le az érettségit, ami ma már alap.


Jó szakmát választott, de kitudja, hogy jó is lesz-e benne, nem szabad mindent egy lapra feltennie. Honnan tudja, hogy 5-10 év munka után nem akar-e másba belefogni? És majd 30 évesen akar esti gimibe járni?


18 évesen még friss fejjel ott van az ember, sokkal könnyebben meg van akkor, mint később.


Személyes vélemény, de én nem szívesen bővíteném azoknak a táborát, akiknek a legmagasabb fokú képzettsége a nyolc általános.

2022. nov. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
59%

Így a jelenlegi oktatási "rendszert" szemlélve?

Egyáltalán nem!


Továbbtanuláshoz kell csak érettségi.


Érettségi nélkül is lehet:


Kamionsofőr, buszvezető, villamos, metróvezető, gumijavító kerékszerelő, biztonságiőr akár fegyveres is, Taxis, és bármilyen futár.


Asztalosnak is fel fogják venni, végzettség nélkül is ha ügyes!

Ha válalkozni akar rá akkor pedig 100% hogy létezik rá rokon tevékenységi kör ami alá be lehet nyomni az asztalosmunkát is.


Jelenlegi közepes vagy jobb megélhetést adó egyszerű szakmák és munkakörök betöltéséhez FELESLEGES még az érettségi is!


Sima 8 általános iskolával is lehet 16-18 alkalmazottat tartró takarítócége bárkinek, de akár ő maga is lehet takarító vagy ablakmosó.


Ez van, ez a magyar valóság! Aki melózni akar melózhat, meg is szakadhat, vagy megélhet, de igaz nagymenő itt csak szavazatokból lehet bárki is! Akkor már nem árt egy érettségi azért...

2022. nov. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok, és egyébként csak azért írtam ezt mert számos olyan munkaköröm volt már ahol megvolta végzettségem de el se kérték soha a bizonyítványokat. Pedig van bőven bizonyítványom...

10+ szakma amiből a fele kétkezi munkás szakma és végzettségkötelesek. Azért nem szoktam részletezni mert sokan ledobják a gépszíjjat.

2022. nov. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!