Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyógytornász, Dietetikus,...

Gyógytornász, Dietetikus, vagy hang beszéd és nyelésterapeuta?

Figyelt kérdés

Mindhárom szak eléggé érdekel, viszont gyogytornasznal nagyon magasak a ponthatarok ebből gondolom hogy tulkepzes van belőle országos szinten, a dietikan nem annyira magas, viszont azt hallottam, hogy rengeteg dietetikus van, és hogy nehéz elhelyezkedni.

Az utolsoval mi a helyzet? Onnan meg nem hallottam semmit, csak hogy hasonlít a logopédushoz, csak ennek nagyobb a lataskore mert klinikumban is dolgozik.


Valakinek valami ötlete?

Minden érdekel, a szakrol, mennyire nehéz, elhelyezkedesi lehetőségek, mennyire hianyszakma stb


(Most emelteztem franciabol, illetve lesz egy felsőfokúm belőle evvegere, mert francia kettanra járok, ezenkívül bioszbol fogok még emeletezni)



2022. nov. 3. 11:14
 1/3 anonim ***** válasza:
57%
Ezt neked kell kitalálni. Menj el nyiltnapokra
2022. nov. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A ponthatár néha jelenti a szak nehézségét és az iskola presztízsét, de sokszor azt is hogy épp mennyire felkapott (lásd pár évvel ezelőtt a nemzetközi gazdálkodás és egyebek amikhez 470-80as ponthatár is volt)

Gyógytorna esetében ez abban látszik meg, hogy sokan azt hiszik, hogy ez egy egyszerű szak és nem is kell érte semmit tenni, de majd magánban dől a pénz.... (na ez sokszorosan nem igaz)

Így gyógytornász hallgatóként azt mondanám, hogy nem amiatt van túlképzés, mert 100-120 embert felvesznek egy felvesznek egy szakon, mert ennek kb 60%a végez időben. Hanem, hogy magában a kórházakban nincs hely.. Folyamatosan emelik az ágyak számát egy gyógytornászhoz (amikor elkezdtem az egyetemet, akkor 15 ágy jutott egy gyógytornászra, ami így is rengeteg, de most 20nál járunk), így tulajdonképpen kihalás útján lehet államiban elhelyezkedni.

Magánba nagyon sokan mennének, de oda kell minimum egy manuálterápia, ami azon kívül, hogy fizetésed kb tízszerese, 2 év gyakorlat is kell, hogy egyáltalán elkezdhesd a képzést. Vagy kell nagyon jó protekció.. De privátban sem minden leányálom és annyival többet nem feltétlenül keresel.

Úgyhogy inkább emiatt van az, hogy sokan vagy azonnal elhagyják a szakmát vagy akár az országot.


Dietetika kevésbé népszerű, emiatt nem is olyan magas rá a ponthatár, viszont hasonlóan sokat kell tanulni és emellett ugyanaz lesz mint a gyógytorna... Kevés a munkahely és ott pedig olyan fejtörés lesz, hogy hogyan is rakj össze 600ftból egy teljes napi jó étrendet.


HBNyT 19ben indult szak (tehát most nyáron fognak végezni az elsők) még teljesen új, pontosan én sem tudom milyen kilátások vannak, de valószínűleg neurológiai problémák esetén bírom elképzelni, hogy dolgozzanak, hasonló módon mint mondjuk egy ergo-terapeuta. Ők is izgalmasak, de sajnos nagyon kevés helyen alkalmazzák őket és szerintem ott se sokkal jobb a helyzet a bejutás terén. Erre határozottan javasolnám, hogy gyere majd el a nyíltnapra ha tudsz és akkor megtudod kérdezni az esetleg most végzősöket, hogy milyen kilátásaik vannak.


Én azt mondanám, hogy egyszerre hiányszakma lehet mindegyik, mégis nehéz elhelyezkedni.. Sajnos ez valahol a rendszer hibája, hiszen az ápolók példáját látva, hiába kellenének nagyon, hiába "termelődik ki" sok belőlük, akár szakmai szinten, akár bsc szinten, 180-250 ezerért nem fognak elmenni osztályra 12órázni, meg esetenként venni a kesztyűt saját pénzből, ha a mekiben többet keres, kevesebb munkával..


Ez viszont abszolut ne tántorítson el, ha valamelyiket úgy érzed, hogy neked való és ebben tudod elképzelni magad, akkor kezdd el, kitudja milyen rendszer lesz, mire egyáltalán végzel. Ne válassz emiatt egy olyan szakot ami nem a szíved csücske.

2022. nov. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen, hogy ilyen hosszan leirtad nekem!:)
2022. nov. 3. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!