Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vannak itt hozzám hasonló...

Vannak itt hozzám hasonló egyetemisták?

Figyelt kérdés
Az ELTE-re járok társadalomtudományi karra, viszont szinte minden téma érdekel, szívesen beszélgetnék olyan egyetemistákkal, akik valóban tanulni szeretnének az egyetemen.

2022. nov. 4. 18:05
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
mIÉRT, az elte-re nem tanulni járnak? Vagy csak te?
2022. nov. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
18%
A szaktársaid közül egyetlen eggyel se tudsz beszélgetni? VAgy senki sem akar ott tanulni??? Nem értem...
2022. nov. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
55%
Hát, az én csoporttársaim például nem tanulnak túl sokat az ELTE-n (gólyák vagyunk). Egy-két hallgató van, akik valóban lelkesen minden szabadidejüket a tanulásra fordítják, de ők más egyetemről jelentkeztek át, és mondták is, hogy itt sokkal kevesebbet kell teljesíteni (tanári szak). A többiek inkább buliznak, ismerkednek jelenleg, ami persze gólyaként teljesen normális, és nem is ítélkezem, biztosan nem egyedi eset. :) De számomra érthető a kérdező is.
2022. nov. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%
3. Majd az első félévi vizsgák után meglátjuk. Addigra észbe kap, már aki maradni akar.
2022. nov. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát én nem az ELTE-re jártam, de a szakom többsége szintén nem a tanulás miatt volt ott… Minden tárgyat felesleges hülyeségnek tartottak, aminek semmi értelme nincsen és baromság, minek megtanulni, minek bejárni stb. A legtöbben szétpuskáztak mindent vagy maximum a minimumra törekedtek és csak át akarták verekedni magukat a szakon. Én emiatt is hatalmasat csalódtam az egyetemben, mert nem ezt vártam. Tök szívesen tanultam volna együtt a szaktársaimmal, segíthettünk volna egymásnak, beszélgethettünk volna a tanultakról stb., de semmi. A többség még barátkozni se nagyon akart, semmilyen közösség nem alakult ki a szakon.
2022. nov. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a tanulás miatt vagyok egytemista (ami nem zárja ki, hogy legyem szociális életem), nagyon érdekel minden, amit a szakon tanulok, viszont egyáltalán nem kapcsolódik a te szakodhoz. TTK-s vagyok. Illetve nekem arányaiban sok szaktársam elhivatott.
2022. nov. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nálunk legtöbben csak bulizni járnak sajnos. Utolsó, igazából ennek örülök, te gólya vagy?

Nálatok vannak publikus események, amire bárki (egyetemista) mehet?

Nálunk néha vagy egy-kettő, de olyan, ami nem a piáról szól, kicsit kevés, én pedig szeretek kimozdulni.

2022. nov. 5. 14:53
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, végzős vagyok. Igen, vannak bőven. Leginkább sport, társasjáték. De persze vannak tudományosabb rendezvények is, konferenciák, előadások, sőt szakos "osztálykirándulás" meg hasonlók is.
2022. nov. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!