Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van itt olyan hozzám hasonló...

Van itt olyan hozzám hasonló egyetemista, akinek fogalma sincs még róla, hogy hogyan fogja fizetni az egyetemi kiadásokat?

Figyelt kérdés

2012. aug. 11. 23:41
 1/10 anonim ***** válasza:
14%
Büdös a munka?
2012. aug. 11. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem, nem büdös. Csak megfelelő szakképzés nélkül igencsak nehéz, úgy keresni, hogy tudj járni egyetemre és legyen is mit enned.... A megfelelő szakképesítés megszerzéséhez pedig egyetem kell.. Már érted?
2012. aug. 11. 23:57
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
biztosan nagyon sokan vannak :( én jövőre megyek, de passz. addig próbálok annyit dolgozni, amennyit tudok. neked is vállalnod kell majd, ha mást nem hétvégi munkákat, ha nincs pénzed. esetleg pályázhatsz támogatásra, de kevesen kapják meg, plusz ha nagyon jól tanulsz, szép ösztöndíjad lehet.
2012. aug. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Milyen költségek, tandíj?
2012. aug. 12. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%
Én ezért mentem a helyi egyetem, egyik szakára. Így havi bérletre kell csak költenem. Vettem nyomtatott azzal a jegyzet költségeit is megoldottam.
2012. aug. 12. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
egyáltalán nem kerül olyan sokba, ha költséghatékonyan élsz.
2012. aug. 12. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ismerősöm is ilyen helyzetben van. Most kezdi a mesterképzést, de nem tudja mi lesz vele, ha nem talál munkát. Persze, kézenfekvő, hogy dolgozni kell, csak nehéz olyan munkahelyet találni, ami tolerálja, hogy hétfőn be tudsz menni pl. délelőtt 2 órát dolgozni, meg délután 2-őt, de kedden csak délután tudsz bemenni 3 órát dolgozni, aztán szerdán meg nem is tudsz bemenni, mert reggeltől estig bent vagy az egyetemen. Látom az ismerősömön, hogy keresi a lehetőségeket, de egyszerűen nem talált még semmit. A szülei pedig nem tudják úgy támogatni, ahogyan korábban, mert az egyik fél munkanélküli lett.

Így viszont meg tudja pályázni a szociális támogatást és remélhetőleg kap ösztöndíjat is (eddig mindig kapott, nagyon jól tanul).


Egyébként nyilván lehet spórolni meg minden, de azért elég sokba kerül az egyetemi élet. Havonta 20.000Ft a koli és a bérlet az ismerősömnek, ezenkívül kell egy csomót fénymásolni, nyomtatni, lehetnek váratlan kiadások, ezért kell némi spórolt pénz, kaját is kell venni.

Szóval én megértem a kérdezőt, mert ez az ismerősöm volt olyan, hogy napokig májkrémes kenyeren élt, mert másra nem futotta.



A kaján mondjuk úgy lehet spórolni, hogyha szoktatok otthon befőzni, és abból viszel fel a koliba. Ilyenkor lehet lecsóalapot eltenni, zöldbabot, savanyúságot, befőttet, így ilyenekre nem kell külön költeni. Meg idővel, ha a koliban néhány emberrel jól összehaverkodsz tudtok olyat csinálni, amikor már nem sok pénzetek van, hogy megbeszélitek, hogy kinek milyen alapanyaga van és együtt csináltok valami kaját. Ismerősömék ezt csinálták hónap végén, amikor alig volt pénzük.

2012. aug. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy milyen szinten nem tudod mi lesz veled. Ha ott van a tandíj is, plusz havi költségek és annyira sz*r a helyzet, hogy egyikre sincs keret, akkor ezt kegyetlenül elrontottad.

Nem egyedül vagyok olyan, aki pont azért ment államira, mert a havi költségeket, ha nagy nehezen ki is tudjuk nyögni, a tandíjat már biztosan nem, így költséges szóba sem kerülhetett, nem is jelöltem.

Ha a havi kiadásokat nem tudod csak állni, akkor szégyen nem szégyen, fel kell venni a diákhitelt. Persze nem azért, hogy a havi 50-es anyagi kereted mellé legyen még 40, erre hülyeség, de ha tényleg rászorulsz, akkor inkább ez.

2012. aug. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez mit jelent? Kicsit takarékoskodnod kell, vagy kiflire sincs pénz? Mert azért nem mindegy..


Érdemes olyan sulit jelölni (bár már mindegy, ha most kezdesz), ami közel van és be tudsz járni.

Ha messzebb laksz, akkor koli.

Vidéki városokban meg lehet oldani a közlekedést biciklivel, ami olcsóbb, mint a bérlet. (Mondjuk Szedegen adnak bérletet...i love Szeged:D)

A könyveket vedd meg használtan, vagy kölcsönözd ki a könyvtárból, kérd kölcsön felsőbbévestől.

Amit nem muszáj, ne nyomtass ki. Nem túl jó gépről tanulni, de lehet, én sokszor csináltam.

Vigyél otthonról kaját, ha van fagyasztó, akkor fagyasztott cuccokat is vihetsz. Anyum pl. szokott csinálni egy csomó olyan cuccot, amihez csak tésztát vagy rizst kell főzni.

Esetleg tanulj meg főzni, az is lényegesen olcsóbb, mint állandóan kaját venni.


A munkáról pedig:

Hát az nem lesz egyszerű. Árufeltöltést meg hasonlókat el tudsz vállalni végzettség nélkül is, csak kérdés, hogy lesz-e időd. Ha tudod, akkor úgy vedd fel az óráid, hogy teljes napok maradjanak szabadon. Ismerősöm pl. meg tudta oldani, hogy csak kedd-szerda kellett bejárnia (az én szakomon ez lehetetlen lenne).

Esetleg nincs vmi olyan dolog, amiben nagyon jó vagy? Vmelyik nyelv? Esetleg vmelyik emelt érettségid nem lett nagyon jó?

Mert akkor vállalhatnál különórákat gimiseknek. Azt oda pakolod, ahova akarod.

2012. aug. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk a diákmunka/munka, attól is függ, hogy milyen szakra mész. Egy ker.-marketing mellett simán, de egy orvosi vagy mérnöki szak mellett nem fog menni (tapasztalat), csak a tanulás rovására menne, annak meg semmi értelme, ráadásul úgy ki voltam merülve, a sok tanulás + munka + szinte 0 alvás miatt, hogy itthon összeestem (szerencsére itthon), és még a jegyeim is sokkal rosszabbak lettek, mint munka előtt. Annyi pénzt meg tényleg nem lehet megkeresni, hogy kicsit is megérje. Ha jó szakra mész, és valószínű, hogy kapsz majd munkát, akkor szerintem vedd fel a diákhitelt, mindenki mumusnak tartja, de szerintem nem az a 6-7 ezres havi törlesztő részlet fog majd a jövőben számítani, hogy meg tudsz-e majd élni vagy sem a fizetésedből, de legalább az egyetem alatt volt havi plusz 40-50 ezred, ami elég nagy segítség.
2012. aug. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!