Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vendéglátói technikumból...

Vendéglátói technikumból villamosmérnöki szak lehetséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Még amikor középiskolát kellett választani, fogalmam sem volt hogy mit szeretnék, így egy vendéglátással foglalkozó iskolára került a sor. Jovőre fogok érettségizni, de már régen rájöttem, hogy ez nem nekem való és utálom a vendéglátást. Szerintem többre vagyok képes ennél, illetve nagyon érdekelnek a mérnöki szakok. (villamosmérnöki különösebben) Tisztában vagyok vele hogy emelt matek és fizika az alap, mielőtt jelentkeznék egyetemre, és hogy egyetemen még rengeteget kell majd tanulnom. Kérdés az hogy lehetséges-e? Miután érettségizek kihagynék egy évet annak érdekében hogy a tudásomat bővítsem matematikából, fizikából, illetve informatikából. Van közületek valaki aki gyengébb középiskolából ment mérnöki szakra és boldogul vele, vagy inkabb felejtsem el?

Válaszokat előre is köszönöm. :)



2022. nov. 6. 11:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha erettsegi tárgyakból amiket elfogadnak megvan a kellő pontszám akkor persze. Én is utolsó pillanatban döntöttem el, hogy mérnöj leszek és sajnos az alapjaim gyengék is voltak. Első félévben elusztam a matekon meg pár fontos tárgyon. De nem adtam fel és második félévben már okosabban csináltam. Bejartam több tanár óráira is ugyanazon tárgyból hátha valakitjobban megértek , vettem zárthelyi és vizsgák előtt magán felkestìtő órákat amiket neked ajánlok, tanultam minden helyről ahonnét lehet, idősebb évfolyamok facebook csoportjaiban érdeklődtem,hogy melyik tárgyból mi lehet a buktató,jártam konzultálni tanarokhoz ha valami kérdéses volt stb. A gyengébb alapom és első féléves bukdácsolásom és majdnemkibukásom után az utolsó matekos ès keményebb alapozó targyaim közül is sok négyes és ötös lett ami elég nagy szám volt. Igazából sok kitartás és akarat kérdése a dolog. Én azt tanácsolom hogy abból a pár tárgyból amire sok minden épül ker mèg korán segítséget a saját gyakorlásod mellè ès talán nem lesz gondod.
2022. nov. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
22%

Ugyan ott tartasz, mintha egy sima gimiből mennél mérnökire.


A technikusi tudtommal +32 pontot jelent, a középszintű nyelvvizsga +29. Elég egy emelt a matek és fizika közül ahhoz, hogy bekerülj.


Nem tudom milyenek a ponthatárok villamosmérnökin, mert gépészen elég alacsony.

2022. nov. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%
vendéglátó technikumért nem kap pluszpontot :D :D
2022. nov. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem a pontok miatt aggódok, azok valószínűleg meglesznek. Sokkal inkabb az érdekel hogy ne vérezzek el az egyetemi évek alatt.
2022. nov. 6. 12:16
 5/7 anonim ***** válasza:
Van, aki felturbózza magát a középiskola után egy év alatt, van, aki elengedi magát.
2022. nov. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5: elsőként ìrtam ésigen ez így van. Van aki osszekapja magát van aki eluszik. En egy katasztrofális első felev után kapcsoltam, de azt baromi nehéz volt korrigálni, de egész jó lettem a végére, ösztöndíj meg hasonlóak is sikerültek. Ez attól függ ki mennyire elszánt. De jutanács: ne várd meg mire az első zh-k nem sikerednek és már csak a pótban lehet bízni. Ha első pár óra után vmelyik tárgy nem tiszta keress segitséget. Zárthelyik előtt meg a tavalyi sorok megszerzése sosem árt, és azokat is végig gyakorolni.
2022. nov. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6: Nekem szerencsém volt, kihagytam 2 évet a katonaság miatt (is), aztán jártam egy tanévet előkészítőre, ahol viszont egy olyan tanár volt, aki felébresztette bennem a lelkesedést eme két, addig semmibe nem vett tárgy iránt (villanyból jó voltam, de hát az hol volt még a felvételi meg az első évek előtt). A vége az lett, hogy volt az egyetem alatt valamelyik tárgyból olyan zh, amihez a kilométeres képletet meg sem próbáltam betanulni, hanem a levezetés pár első lépését jegyeztem meg, és a zh-ban szépen levezettem magamnak. A mellettem ülő srác, aki élénken figyelte, mire jutok, mert majd ő is arra jut, az egyetem végéig hitetlenkedő tisztelettel emlegette ezt. :D


De azért, lehet, hogy ennek az előkészítős tanárnak köszönhetően, a felvételire a középiskolás matek és fizika olyan volt, mint egy Harry Potterbeli varázs-terepasztal, láttam az egészet, összefüggéseiben, és egy részletre ránézve, mintegy kinagyítva láttam a részleteket. Ilyen magabiztos sem előtte, sem utána nem voltam. :D

Mondjuk én már akkor is (meg aztán az egyetem alatt is) vadásztam a példatárakra, mert az volt a megingathatatlan hitem, hogy elegendő példa megoldásával bizonyítódik is, hogy értem, és nehezebben is felejtem el. Azért ezt, bár többeknek tanácsoltam, senki sem fogadta meg. :D Az átlag bolygólakó lusta, mint a tök. Mikor szeptemberben kiderült, hogy a villanytan szigorlat egyik része sok kicsi példa lesz, meglepően kevés idővel, akkor elhatároztam, veszek egy stoppert (a 70-es évek közepén vagyunk). :D Természetesen, ebben a pillanatban, mikor elkezdtem telefonálni, Budapest egyik óra-ékszer boltjában sem volt kapható stopper (ó, "áldott" Kádár-rendszer, ahol a hiány volt a meghatározó az élet minden vetületében :D ). Végül egyik kollégám mondta, hogy hát neki van egy, de rossz. Felajánlottam, hogy ha egy évre odaadja, megjavíttatom. Így aztán olyan gyorsasággal végeztem el például komplex számos műveleteket, hogy a többiek a harmadánál sem voltak, mire én már kész voltam, ők előbb az algebrait átalakították számológéppel, és úgy szoroztak, satöbbi.

(no, és én voltam a középmezőny élbolyában, s fölöttem mindig voltak hárman-négyen az okosak)

2022. nov. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!