Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Akinek nincs igazán érzéke a...

Akinek nincs igazán érzéke a reál tárgyakhoz, annak nagy butaság belevágni egy “egyszerűbbnek” tartott mérnöki szakba?

Figyelt kérdés
Klasszikus “hármas” voltam matekból, biológia viszont érdekel, de nem megy könnyen a fejembe a keményebb természettudományos része annak se. Érdemes próbát tenni így kertész-/agrármérnökin?

2022. nov. 8. 00:29
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
A gépek nem érdekelnek, a természet viszont igen, de elég volnék-e ilyesmihez?
2022. nov. 8. 00:30
 2/15 anonim ***** válasza:
30%

Tipikus büfészak még ha a nevében benne van a "mérnök" szó, fényévekre van a mérnökinfó / villamosmérnök / mechatronikai mérnök képzéstől mind nehézségre mind diploma utáni elhelyezkedési lehetőségekre és a szakmában várható fizetésre.


Elvégezhető de minek...

2022. nov. 8. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%
Mit akarsz csinálni utána? És melyik országban? Mert Mo-on ezzel nincs munka, ha nem vagy rokon. Jó szak ez, ha az angolt is tolod mellé, és van célországod.
2022. nov. 8. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%
Nem tudom agrár területen milyen és mennyi matek van, műszakin 3 félév, és 5-ös emelt matek érettségivel is meg szoktak bukni
2022. nov. 8. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszi! Tudom, hogy műszaki és gépész területeken vagdossák ki a középiskolában jobb matekosokat is, de az nem is érdekel. Sokat olvasok és nagyon szeretem összefüggéseiben látni a dolgokat, épp ezért a környezet védelme vagy ápolása fontos nekem. Ezért boldog lennék, ha ilyesmiben dolgozhatnék (környezet-, agrár-, kertészmérnök vagy hasonló). Nagy divatja van a kertépítésnek, akár könnyen fenntartható kertekkel is foglalkoznék mint vállalkozó. De dolgozom, szóval ha nem tudok vele egyből elhelyezkedni, az se óriási tragédia.
2022. nov. 8. 07:09
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Az agrár szakokon, mint például a kertészmérnöki, nagyon kevés matek van, úgyhogy ebből a szempontból van reális esélyed. Viszont ilyen diplomával elég nehéz alkalmazottként elhelyezkedni, és az a kevés állás is általában rengeteg munkát jelent szerény jövedelemért. Ezeket a szakokat inkább annak érdemes elvégeznie, aki magánvállalkozó gazdálkodó akar lenni. Vesz vagy bérel földet, felvesz munkásokat, és eladásra termel mondjuk zöldséget fóliasátrakban. Ebből a szempontból a kertészmérnöki a legjobb, mert ahhoz kell a legkevesebb induló tőke, amit jórészt meg lehet finanszírozni vissza nem térítendő uniós támogatással. Kertészkedéshez indulásnak elég 1-2 hektárt venni, míg például gabonatermesztéshez 20 hektár a minimum, hogy meg tudj élni belőle, és a gép-szükséglet is jóval nagyobb.
2022. nov. 8. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
#5: A díszkert-építést, tájrendezést, meg hasonlókat felejtsd el, mert messze túl sokan végeznek évente ezen a területen a szükséglethez képest. Óriási a kockázata, hogy elvégzed és nem tudsz majd megélni belőle.
2022. nov. 8. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
83%
Az egyetemi matek jobban seggelhető, mint a középiskolás. Igen, nehezebb, de kevesebb is a típuspélda, így ha odateszed magad és nem a zh előtt 2 nappal fogsz nekikezdeni, akkor simán vállalható. A többi tárgyról nem tudok nyilatkozni.
2022. nov. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Agrár szakok tök jók, de nem irodai munkára.


Aki ilyen területen, ilyen diplomáv dolgozik, azokat sokan egyszerű "munkásnak" nézik, mert a napjuk 80-90%-ban kétkezi munkát végeznek, a 10%-ban van az adminisztráció, illetve ugye bizonyos időszakra eloszlatva a tudást igénylő feladataik, mint pl a tenyésztésszervezés stb.


Persze a fizikai feladatokhoz sem árt némi képzettség, de alapvetően nem mentális munka, ha alkalmazott vagy. Viszont középvezetői beosztáshoz például szinte kell.


Ezt fontos figyelembe venni, mert nem egy olyan embert ismerek, aki elvégezte az egyetemet, aztán hasra volt esve, hogy a telepen sz@r is van, és elment tök mást dolgozni, mert arcon vágta, hogy mi is az agrárium a valóságban.


Még a növényorvosit tudom ajánlani, jelenleg rájuk sok cégnél (vetőmaggyártók, növényvédőszer-gyártók stb.) van igény, de ez pedig lehet ügynöki munka is, ami lehet nem jönne be annyira neked.


Saját agrárvállalkozáshoz nagy tőke kell, országrésztől függően akár 4-5 millió is lehet egy hektár (és még mindig lehet csak 10-15 aranykoronás), ha egyáltalán kapsz. Bérelni lenne ésszerűbb az első években. Mindenre pedig nem tudsz eltartani 1-1 alkalmazottat egész évben, nem tudod kitermelni a fizetésüket, 80%-ban neked kell dolgoznod.

2022. nov. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Mindenki válasza nagyon hasznos. Én főleg ökológiai szempontokkal szeretnék dolgozni, tehát nem azt a rendet fenntartani, hogy az almát huszonhatszor le kell permetezni és hasonlók, attól lehet, hogy kifordulna a gyomrom. Valóban, a kertészeti vonalat gondoltam úgy, hogy most igény van a kertészekre a “jobb” környékeken, mert az emberek nem foglalkoznak vele, de legyen (azt tapasztaltam, mintha volna rá igény). Esetleg állami vagy önkormányzati parkgondnokságra vagy hasonlóra gondoltam (persze, nem meggazdagodni akarok ezzel).
2022. nov. 8. 17:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!