Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Rossz lett az érettségim!...

Rossz lett az érettségim! Mihez kezdjek?

Figyelt kérdés

Másodszor futottam neki az emelt szintű érettségimnek és megint nem sikerült egy jobb eredményt összehoznom...

Rengeteget készültem erre a vizsgára és még így sem sikerült elérnem a kívánt eredményt. Megint nem fogok továbbtanulni, megint folytathatom a monoton munkámat, amit természetesen egy érettségivel nem is fizetnek meg annyira.

Mihez kedjek? Teljesen összeomlottam. Lehet nem is való nekem az egyetem? A középszintű érettségi vizsgáim mind 5-ös lett, egyedül az emeltnél nem tudok egy jó eredményt összekaparni... Folyamatosan leblokkolok és annyira lefagyok néha hogy semmit sem csinálok, de az idő úgy eltelik hogy én azt észre sem veszem.



2022. nov. 11. 09:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Milyen tárgy pontosan, és mi a benyomásod, miért nem sikerült? Túl nehéz, vagy rossz napod volt?
2022. nov. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 szvicsi válasza:
100%
Amikor én érettségiztem 2005-ben még nem volt divat az emelt szintű, így nekem ez maradt meg 3-as átlaggal, több iskolát is elvégeztem utána sikeresen, nem omlottam össze (te se tedd). A munka diplomával és a nélkül sem egyszerű, persze aha szeretnéd azt amit csinálnál (diplomával) akkor minden erődet ismét és ismét össze kell szedned és neki rugaszkodni. Ne add fel soha sem! Kitartást kívánok neked.
2022. nov. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld újra. Bárhányszor meg lehet próbálni, évente kétszer. Csak bírja a pénztárcád.
2022. nov. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ismételd októberben és májusban is. Nyomás! Fújd ki magad és megint és megint! Nem kell messzemenő következtetéseket levonni. Csinálni kell! Fej felemel és nyomjad neki!
2022. nov. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Mit rontottál el? Hogyan készültél?

Érdemes lenne átbeszélni egy jó magántanárral.


Sok ilyet láttam, hogy valaki orrvérzésig tanul, és elmarad a siker. Ennek sok oka lehet, rossz módszer, vagy túlzott szorongás.


Szerintem előbb az okokat próbáld megtalálni.

2022. nov. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Próbálkozz. A kitartás biztosan meghozza a gyümölcsét. Lehet, te pont fordítottja leszel az én esetemnek. Föci emelt 1 havi készüléssel jeles lett. Ezzel szemben örülök, ha 2-esek lesznek a vizsgáim, föci szakon, egyetemen.
2022. nov. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Milyen tárgyról van szó?
2022. nov. 12. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Emelt magyar nyelv és irodalom érettségiről van szó. Az írásbelivel sem remekeltem, végül 70%-ot értem csak el (ami bár 5-ös, de az egyetemhez necces hogy elég).

A szóbeli volt az utolsó esélyem hogy felhúzzam, de olyan tételeket húztam (megint), amik nem igazából mentek.

Dante Isteni Színjátékából olyat kérdeztek, amit egyik tételes könyvem sem említett (két könyvből készültem fel, plusz a magyartanárom jegyzeteit is használtam). A 70% is necces, de így hogy a szóbelire is elég kevés pontot fogok kapni, végképp nem lesz esélyem a bejutáshoz, mert nem javítottam.

2022. nov. 12. 18:03
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja, hát akkor nem csodálom. Az emelt magyar elég nehéz.
2022. nov. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem értelek, hagyd a francba az emelet magyart. Eleve tök szubjektív, nagyon jó magyaros, OKTV-s versenyzőt is szerzett 70% körül emelt magyarból, mert annyira sok múlik a tanáron.


Melyik egyetemi szak ez? Kétlem, hogy csak magyarral lehet emeltezni -ha csak nem BTK magyar a cél, de oda a pontokat megnézve bőven elég a 70% is), lehet mással is. Ha pl. ott van a töri, (vagy nyelv, vagy bármi más) az emelt töri sokkal barátságosabb, ott is van esszé, de nem annyira szubjektív, a típusfeladatokat meg simán begyakorlod.

2022. nov. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!