Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ennyi idősen bejutni a Magyar...

Ennyi idősen bejutni a Magyar Táncművészeti Egyetemre?

Figyelt kérdés
26 éves vagyok, van egy mindjárt 2 éves kislányom. Vajon van lehetőség arra, hogy ilyen feltételek mellett járjak egyetemre? 10en évig társastáncoltam, bár nem versenyszerűen, mert sosem volt párom, kisvárosban lakom, szinte sosem volt fiú. (Voltam egy versenyen egy lánnyal, 2.ok, és 3.ok lettünk). Már kijöttem egy kicsit a formából, de a mai napig alázattal gyakorlom, tanulom, és nagyon hiányzik. A környéken nem nagyon van erre lehetőség, ha igen, az nagyon kezdő, ami persze nem baj, mert azt is szívesen csinálom. A kérdésem az lenne, hogy 26 évesen, gyerek mellett van-e lehetőség erre az egyetemre bekerülni? Társastánc szakra. Azt tudom, hogy ezt levelezőn nem lehet csinálni. :) De valamilyen "gyerekbarát" módszer hátha van. :) Köszönöm, ha válaszolsz.

2022. nov. 14. 13:52
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Táncban az életkor döntő. Változik a test hajlékonysága. Csökken a rugalmasság. Késő van. Táncolj intézményes képzettség nélkül.
2022. nov. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értem. Ott tanulsz? Vagy esetleg van információd az egyetemről?
2022. nov. 14. 14:15
 3/9 anonim ***** válasza:
32%
Próbáld meg, aztán meglátod.
2022. nov. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%
Ezzel egy 20 évet készül csak.
2022. nov. 15. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A muveszeti iskolakban mivel van felveteli vizsga, (alkalmassagi formaban, ha jol tudom) ezert ott elegge le tudnak pontozni, ha ugy itelik meg, h ennyi idosen mar nem szeretnek, h oda jarj. Ha nem latnak fantaziat benned, es a jovobeli palyadban. Kicsit, vagy nem kicsit szubjektiv dolgok ezek. En zenemuveszettel kapcsolatban tudok neked peldat mondani. Egyik ismerosomet eltanacsoltak zongoramuvesz szakrol, mert mar kozel jart a huszonothoz, es igy a karrierlehetosegei lekorlatozodtak, a fejlodesi lehetosegei megrovidultek. Ez reszben igy van, reszben meg barmi lehetseges lehetne, hiszen altalaban nem szuletesi sorrendben halalozunk el, es nem mindenki nez ki annyi idosnek, amennyi a kora, de ok inkabb a fiatalabbaknak adtak lehetoseget, mert rengeteg volt a jelentkezo. Ha neked ez az almod, akkor mindenkeppen probald meg, lehet, h nagyon is fog nekik tetszeni, amit a felvetelin tudsz nyujtani. Egyeb esetben pedig lehet drama es tancpedagogiat tanulni. De ehhez sajnos kellene egy pedagogusi alapdiploma. Egy masik ismerosom az elte ppk ra jar, sportszervezes szakra, es ott foglalkozik tanccal. A szakdolgozatat is abbol irja. Tovabba ismerek valakit, aki neprajz szakon tanul, es ott talalt maganak tancos szakiranyt es temat. Nyilvan ehhez nincs fizikai gyakorlat, amit te szeretnel, csak gondoltam megemlitem ezt is. Osszessegeben veve szerintem nehezen lenne elerheto az, amit szeretnel, foleg hogy nem a fovarosban laksz, meg azert is, mert kisgyerek mellett mindenfele ilyen elfoglaltsag nehezen lenne osszeegyeztetheto, es valoszinuleg nem lennenek elnezoek veled. Irok neked privatban egy nevet, akihez szerintem fordulhatnal kerdeseiddel.
2022. nov. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

(Az otodik valaszolo vagyok.) Nezd meg ezt a tablazatot a felvi.hu oldalon, ebben talalod a 2022. oszi felveteli adatokat. Ugy latom, van ESTI tagozat is (tarsastancbol is). Kerdes, h meg tudnad e oldani a bejarast. 33 ember jelentkezett az allamilag finanszirozottra tarsastancra, ebbol 27 elso helyen oda, es 16 jelentkezot vettek fel. Szoval elvileg nem lenne lehetetlen bejutnod, de gyerek mellett elvegezni... azt nem tudom. Milyen tavol laksz a fovarostol?


[link]

2022. nov. 16. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, tarsastancbol csak esti van... Nagyjabol minden masodik ember bejut ra, ilyen eselyeid vannak :) Tehat egyaltalan nem lehetetlen.
2022. nov. 16. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a segítségeteket. Hát kb. 2 óra lenne az út, de így hogy a kicsi bölcsibe megy, és csak heti kétszer kell maximum átmenni kéthetente(beszéltem azóta velük, minden pénteken és minden második héten csütörtökön kell járni), nem lehetetlen megoldani.
2022. nov. 16. 10:01
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor jelentkezz! Sok sikert kivanok :)
2022. nov. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!