Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Programtervező informatikus...

Programtervező informatikus alapképzési szak elvégzése után mit tudok csinálni? Úgy értem, hogy hova mehetnék mesterképzésre, mármint milyen szakra?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy van egy olyan, hogy Data Scientist. Egyébként, ha tudtok valami oldalt, ahol ezeket kiírják, akkor átkülditek, légyszi? (felvi.hu-n nem találtam)

2022. nov. 14. 15:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Erre gondolsz szerintem (csak angolul van): [link]


Szerintem BSc-vel dolgozni menj el, Magyarországon nem nagyon érdemes mesterszakot végezni, kivéve ha nagyon értelmeset végzel, mint például alk. matek, biztosítási matek, vagy a fent linkelt data science msc. Vagy pattanj meg külföldre egy normális egyetemre mesterszakra.


Magyarországon érdekes lehet még az elte survey statisztika és adatanalitika mesterszak is.

2022. nov. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

#1 mondjuk ő pont data sciencet szeretne ahol célszerű.


Általában célszerű átmenni az egyetemi oldalakon ahova potenciálisan jelentkeznél. Magukat az msc ket is megnézheted ill a felvehető specializációkat

2022. nov. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Még nem biztos, hogy mit szeretnék csinálni, elég fiatal vagyok még.
2022. nov. 14. 21:08
 4/7 A kérdező kommentje:
Csak itt a suli, azt majd kell választani fakultációt, és gondolkoztam azon, hogy mit kéne csinálnom, majd 11.től
2022. nov. 14. 21:09
 5/7 A kérdező kommentje:
Ez az AI dolog eléggé érdekesnek tűnik. Amúgy is érdekel az AI. Nem is tudtam, hogy ezzel ilyen komolyan lehet foglalkozni.
2022. nov. 14. 21:10
 6/7 anonim ***** válasza:

Persze, hogy nagyon komolyan lehet adattudománnyal foglalkozni. Itt írtam bővebben arról, hogy én mit csinálok a munkahelyemen (2. válasz): https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerde..


A fakultáció tekintetében ez rém egyszerű, válassz matek faktot meg még valamit, amit szeretsz. Mondjuk a matek-infó vagy matek-fizika adja magát.

2022. nov. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, azt tervezem. Matek-infó. Imádom mindkettő tárgyat
2022. nov. 16. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!