Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 2024-től már nem jár többletpo...

2024-től már nem jár többletpont az emelt biosz és kémia érettségikért a Semmelweisen ?

Figyelt kérdés

A többletpontok ha jól értelmeztem már csak nyelvvizsgából és versenyeredményekből szerezhetőek meg.

Ti igazságosnak tartjátok ezt?



2022. nov. 18. 19:59
 1/5 anonim ***** válasza:
67%

Ha egy szakon nem kell emelt érettségit tenni, de te teszel és mondjuk 100%-os lesz, akkor 100 pontot kapsz érte, ha valaki más ugyanezt közép szinten éri el, akkor csak 67 pontot.

Igazságos lesz az új rendszer, mert nem ad mindenféle jogcímen plusz pontot, de a tanulmányi eredményt elismeri. Helyes, hogy felvételi vizsga is lesz.

2022. nov. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 EVA800 ***** válasza:
16%
Ne csak a gimnáziumi tanárok döntsék el ki legyen orvos
2022. nov. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
34%
Igazságos, aki elhivatott és alkalmas, össze tudja szedni a 100 pluszpontot, főleg úgy, hogy a szóbeli vizsga kapásból 50 pontot ér.
2022. nov. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem egyáltalán nem igazságos. Nem véletlenül törölték el a szóbeli elbeszélgetéseket évekkel ezelőtt. Ebben a rendszerben a főorvos anyuci, apuci gyerekei, hiába tök hülyék, 50 pont előnyből fognak indulni, mert őket majd nem merik lepontozni a vizsgáztatók. (Hozzáteszem egyetemi vizsgák alatt most is könnyebben kapnak jó jegyet, de legalább a bejutás igazságos volt eddig.) Aki pedig okos, tehetséges, de nincsenek kapcsolataik emiatt hátrányban lesznek.

Az nem igaz, hogy eddig a középiskolai tanárok döntötték el, hogy ki menjen orvosira. Az emelt szóbeliknél minden egyes pontra meg van adva, hogy mikor lehet megadni és nem pofára történik a pontozás. (Mutass egy dokumentumot ami leírja, hogy jövőre az egyetemi szóbeli elbeszélgetéseken pontosan mire fogsz pontot kapni. Nem tudsz, mert ilyen nem létezik.) Amúgy nem is saját tanár javítja az emelteket, úgyhogy fogalma sincs a javító tanárnak, hogy az illető orvosnak vagy esetleg vegyésznek készül.

Azt meg már hagyjuk is, hogy a nyelvvizsga nevetségesen kevés pontot fog érni (persze az a céljuk, hogy senki se menjen külföldre és ezt ezzel próbálják elérni), ellenben menjen mindenki katonának, szüljön gyereket meg tanuljon szakmát érettségi után, mert azokra kapja meg a bejutáshoz szükséges plusz pontot.

Szerintem nagyon rossz irányba halad ez a felvételi rendszer, örülök, hogy én még idén felvételizek.

2023. febr. 3. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem elég feszített a pontozási rendszer, ha valakinek KÉT C1-es nyelvvizsgája van, azért is csak kemény 50 pontot kap. Még ha valakinek össze is jön a max pontos szóbeli, a maradék 50 pontot akkor is összeszedni...hát, elég nehéz. De ha valaki jó sokat izzad érte, még teljesíthető.
2023. febr. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!