Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nagyon érdekelne, hogy az...

Nagyon érdekelne, hogy az ELTE-IK-n és a BME VIK-n tanuló diákok mit gondolnak az ott lévo informatika alapképzésekről?

Figyelt kérdés

A kettő közül szeretnék felvételizni valamelyikre, de nem tudom eldönteni.

Ha esetleg te ott tanulsz a fent említett karok egyikén, kérlek írd le mit gondolsz róla, sokat segítene!



#egyetem #BME #ELTE #ELTE-IK #bme-vik #informatika alapkepzes
2022. nov. 19. 14:37
 1/4 anonim ***** válasza:
74%

Eltés voltam.


Ha nem vagy jó fizikából vagy csak nem érdekel annyira, akkor inkább eltét válaszd. Eltén szenvedősebb lesz a matek, cserébe nem lesz fizika és nagyon gagyi az infó vonal. A bme összességében szélesebbkörű képzést ad, több lehetőséged lesz vele. Ha mondjuk beágyazott fejlesztés is érdekel, akkor bme-re menj.


Ettől függetlenül bármelyiket választod 99%-ban ugyanazokat az állásokat tudod megpályázni. Csak a hardveres, beágyazott rész a kivétel, de az igazából amúgy sem fizet jól, így eleve kevesen akarnak ezzel foglalkozni. Plusz aki hardverezni akar, az inkább villamosmérnökire megy.

Mindkettőre igaz, hogy nem ott fogod megtanulni a szakmát, csak az alapok alapjaival eljuttatnak a -1. szintre.

2022. nov. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
40%

BME-s voltam. Belőlem többet vett ki az a 3.5 év, mint amennyivel hozzájárult a karrieremhez. Nem mennék mégegyszer BME meg ELTE kaliberű helyekre, inkább az egyéni fejlődésemre fordítanék több időt, mint a tárgyaim teljesítésére (amire így sokkal kevesebb kapacitásom jutott, mint egy kevésbé szivatós szakon). Az biztos, hogy munkaerőpiacon nem lettem nagyobb sztár a diplomám miatt, hiába sulykolták nagyon, hogy mennyivel jobb a BME-s diploma. Viszont sok dolog utólag hiányzott, amivel az interjúkon és a munkahelyemen találkoztam... Lehet, hogy nem lett volna így, ha több energiám marad, ezt már sosem tudjuk meg.


De ez csak az én véleményem. Van, akinek tetszett a képzés meg a közösségi élet a karon. Nekem mindkettő inkább mérgezőnek hatott.

2022. nov. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
63%

1# Ez nem igaz. A BME Mérnökinfón (VIK van a kérdésben és a VIK része a villamosmérnök képzés is, de gondolom nem arra gondolt a kérdező) a fizika picit sem durva.


Konkrétan érettségi anyagig jut el. Annyi, hogy pici részletesebben van tárgyalva, mert közben Analízis 1-ben megtanulnak deriválni és integrálni a diákok, így jobban bele mennek, hogy mi mért van, de amúgy csak egy alibi tantárgy, hogy mérnöknek nevezhessük magunkat.


A későbbiekben van 1db ráépülő tantárgy, de ott annyiban jön elő a fizika, hogy a ZH-n van 2 fizikás jellegű feladat, de igazából sablon, rettenetesen egyszerű dolgok, amiket 0 fizika tudással is meg lehet csinálni. Tehát a fizikától nem kell félni a BME Mérnökinfón.


2#-nek igaza van abban, hogy mindenképpen egy traumatikus élmény. Nem könnyű és az első 1 év kifejezetten száraz és nehéz. Utána, ahogy egyre kevesebb matekos tantárgy van egyre egyszerűbb és jobban tudsz specializálódni/fókuszálni arra ami igazán érdekel.


Picit úgy írnám le, hogy olyan a mérnökinfó, mint az érettségi. Kicsit mindenből tanítanak és rá leszel kényszerűlve, hogy pici begyázazott rendszerekről, MI-ről, mobil-, webfejlesztésről, hálózatokról, adatbázisokról, grafikáról, rendszertervezésről stb...-ről tanulj. 100%, hogy fogsz számodra haszontalan infót felszedni, de egy általános jó képed lesz az informatikáról. Meg persze arra majd picit jobban tudsz fókuszálni, ami tetszik.


Meg 2#-nek annyiban szintén igaza van, hogy ha mondjuk egy szimpla backend fejlesztő akarsz lenni (csak mondtam egy példát) lehet nem érdemes végig szenvednek a BME-t, mert kevés infó lesz releváns és óriási nyüglődés lesz.


Egyik ismerősöm elment frontend fejlesztőnek BME után. Mondanom sem kell, hogy semmit sem használ az egyetemen megtanult tudásából és abszolút értelmetlen volt nem, hogy a BMEre jönni, de még egyetemre is.


Akkor lenne jó, ha egy olyan témára akarsz specializálódni, ahol jól jön az egyetem adta plusz tudás.


Pl.: IT biztonság, képfeldolgozás stb..

2022. nov. 20. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
72%

#3

2-es vagyok, igazad van abban, hogy nagyban függ a területtől is. Én képfeldolgozással foglalkozom, gyakorlatilag ezzel kapcsolatban szinte mindent amellett szedtem magamra, hogy ott próbáltam helytállni. Nagyon max pár közvetlen dolog volt, mint például a C++, aminek lehet értelme. Lehet, ha inkább mondjuk a robotika felé hajlottam volna, hasznosabbnak ítélném.

2022. nov. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!