Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valóban pedofil az, aki fiú...

Valóban pedofil az, aki fiú létére tanító szeretne lenni?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok, egy nagyon szép hivatásnak gondolom, a tanári szakokhoz viszont úgy érzem, hogy kevés vagyok, meg ez lehet, s vállalom, hogy az én véleményem, de olyan személytelennek érzem, mert a törit, biológiát otthon is meg lehet tanulni, míg az írást, olvasást nem igazán, így jött az ötlet, hogy inkább tanítónak mennék. Azért is gondolom szép hivatásnak, mert én indítanám el gyerekek sokaságát a hivatásuk útján, s jól eső érzéssel töltene el, ha látnám, hogy évtizedek múltán úgy emlékeznének vissza rám, hogy XY tanító bácsinak köszönhetem, hogy orvos, mérnök, autószerelő lettem. De sokak szerint egy őrült vagyok, eléggé pedofil ötlet. Most tényleg az lenne? Eléggé elszomorítanak ezek a megjegyzések.
2022. nov. 19. 23:46
1 2
 1/12 LakatosAnonymus válasza:
100%
Nem értem hogyan kerül képbe a pedofília. Ameddig nincs szó bármiféle szexualitással kapcsolatos kérdésről, hiábavaló bárkit is pedofilnak nevezni.
2022. nov. 20. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem nincs ember a Foldon, aki barmelyik pedagogiai palyat pedofil palyanak minositene. A kerdesed vagy kitalacio, vagy te magad pedofil vagy es igy probalod kitalalni, hogy el tudod-e leplezni magad a foglalkozasoddal.

Azt, hogy 23 evesen meg nem dontotted el, hogy mi legyel, mar meg sem emlitem.

2022. nov. 20. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%

Az óvoda és az alsó tagozat eléggé elnőiesedett, vagyis el sem tudnánk már képzelni óvóbácsit vagy férfi alsós tanítót. Persze vannak, csak nagyon minimális számban.

Ezért (igazságtalanul) vannak olyanok, akik szerint ezekre a pályákra csak nők mehetnek, aki pedig férfiként bevállalja, az például biztosan pedofil. Az tény, hogy nem mindennapi választás, de ez ne rettentsen el a pályától.


"jól eső érzéssel töltene el, ha látnám, hogy évtizedek múltán úgy emlékeznének vissza rám, hogy XY tanító bácsinak köszönhetem, hogy orvos, mérnök, autószerelő lettem."


Hát, ezeket senki nem fogja gondolni. A tanítókra jellemzően nem a tárgyi tudás átadása miatt szoktak jó szívvel visszaemlékezni, hanem hogy milyen programokat csinált. Például az én tanítóm egy rakat szakkört csinált, és élmény volt azokra járni.

2022. nov. 20. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A kettőnek semmi kuze egymáshoz. Nő is lehet pedofil. És attól, hogy egy ember gyerekekkel dolgozik, nem lesz az. Ha valaki úgy érzi, van benne hajlam, akkor nyilván ne erre orientálódjon, hanem másfelé, és keressen fel egy pszichológust, hogy még időben meggátolják a bajt. De ha erről nincs szó, akkor semmi gond azzal, ha valaki - legyen akár nő, akár férfi - tanító vagy akár ovodapedagógus lesz. Óvodában is eleinte szinte kizárólag férfiak dolgoztak. Aztán, ahogy már írták, elnőiesedett ez a szakma, meg a tanítói is.
2022. nov. 20. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Most a kettes válaszolóhoz nem igazán tudok mit szólni, de elárulom, 30-40-50 évesen is sokan váltanak pályát, miért ne tehetném ezt meg 23 évesen. Tudomásom szerint nincs az egyetemi felvételinek korhatára.
2022. nov. 20. 03:32
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A kislányom 5 éves és ovis. Egy aranyos óvóbácsija van. Egyáltalán nem pedofil.


Miért ne lehetne férfi tanító?


Ezzel az erővel minden férfi gyerekorvos pedofil?

2022. nov. 20. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
64%

Nem hiszem, hogy pedofil hajlamai lennének egy férfi tanítónak.

Viszont szerintem nagyon kevesen emlékeznek az első tanítójukra, egyszerűen annyira kicsik még akkor a gyerekek, hogy szépen elfelejtik az első iskoláséveiket.


Ami viszont megfontolandó, hogy hogyan fogsz megélni a fizetésből. Nem minden a pénz, de ha a nettó 200 ezret sem éri el, az már okozhat problémákat.

2022. nov. 20. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Van egy ismerősöm, aki férfi létére óvodapedagógus. Nyilván nem monitorozom napi 24 órában, hogy mit néz/gondol/csinál, de magabiztosan állítom, hogy tűzbe tenném azért a kezem, hogy nincsenek pedofil hajlamai. Az az érdekes, hogy a szülők egy része is szkeptikus az első pár hétben-hónapban, és jellemzően havonta keresik meg azzal, hogy bocsánatot kérjenek az előítéletekért, sőt… az elmúlt két évben többen is mondták neki, hogy kimondottan örülnek annak, hogy a gyermekük hozzá jár, merthogy a szülők ugye elváltak, és örülnek neki, hogy pl. így a kisfiúk előtt van napi szinten egy férfi felnőtt minta is, és nem csak nőkkel találkozik kb. 14 éves koráig.

Ha ezt szeretnéd csinálni, ne ez állítson meg, de tény és való, hogy küzdened kell majd az előítéletekkel szemben.

2022. nov. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Bárcsak több óvóbácsi és tanító bácsi lenne. A gyerekek többségének nincs apaképe, apja sincs.
2022. nov. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem csak végtelenül buta és előítéletes emberek gondolnak vagy mondanak ilyet, de azoknak a véleményével meg nem kell foglalkozni.


Én úgy gondolom, hogy csak olyannak szabadna ilyen pályára lépnie, aki ennyire elhivatott már kezdetben is, mint te, nemtől függetlenül. A fizetés tényleg kevés, így lehet, hogy majd valami mással ki kell egészítened a keresetedet, de én a helyedben belevágnék.


23 évesen pedig egyáltalán nem vagy elkésve, én 27 vagyok, de én is még tanulok levelezőn, és nagyon sokan mások is, idősebb korban is.

2022. nov. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!