Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Létezik olyan egyetem,főiskola...

Létezik olyan egyetem,főiskola Budapest és környékén ami nem olyan irdatlan nehéz?

Figyelt kérdés
Nem hazudok szeretnék majd diplomát mert azért mégis csak jó érzés, hogy megdolgoztál valamiért, de ahogy olvasom a neten, hogy minden egyetem, főiskola olyan nehéz, hogy már az első félévben buknak ki onnan az emberek félve nézegetem az iskolákat…Tehát létezik Magyarországon valahol ilyen iskola vagy inkább ne is álmodozzak erről?

2022. nov. 21. 00:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Amelyik szaknak ugy indulsz neki, hogy azt hallottad rola, konnyu, de ugyanakkor egyaltalan nem erdekel az egesz, csak az, hogy diplomat szerezz, mas motivaciod nincs, azt a szakot lehetseges, h neked nagyon nehez lenne elvegezni.


Szerintem pl. egy ovodapedagogus szakot kifejezetten konnyu megcsinalni (relative), de ha nekem 3 evig ott kellene ulni, es olyasmit tanulni, amit ott oktatnak, siratnam az idomet, az energiamat, es a feleveimet, amit ra kellene forditanom. Mert ez a szak erdekel engem legkevesbe. Arrol nem is beszelve, hogy ilyen valasztas alapjan ne dolgozzon valaki ovodaban, csak azert, mert csak erre a szakra volt kepes bejutni, es elvegezni.


Mi az a terulet, ami erdekel? Milyen targyakbol vagy jo, es melyek azok, amik nem mennek neked? Vannak erosebb, es nem annyira eros egyetemek, igen, Budapest kornyeken is, de valami elkepzelesednek megis kell lennie arrol, hogy milyen iranyban akarsz tovabb menni.

2022. nov. 21. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Na azért azt tisztázzuk, hogy akik kibuknak, azok elég vastagon szarnak bele a legtöbb esetben vagy valami degenerált taposómalomba mennek, mert az apjuk idejében azt sztárolták és csodálkoznak, ha éveket vesztegetnek el...



Viszont azzal is ugyanúgy éveket vesztegetsz el, ha a könnyű szakot és a könnyű egyetemet keresed, mert van azért egy arany középút, ami kell ahhoz, hogy legyenek jó alapjaid, de mégis legyen mellé kapacitásod arra fókuszálni, ami érdekel, ne csak a tárgyak teljesítésére.


Az pedig biztos recept a kudarcra, ha megúszósra akarod fogni. Azt mindenképp el kell magadban fogadnod, hogy az a 3+x év, amit egyetemen töltesz, egy az egyben el fog menni arra, hogy szakmailag kicsiszold magad. Ha munka mellett csinálod levelezőn, akkor azért, ha nem a tárgyaid teljesítése lesz az életed, hanem mellette gyakornokoskodsz, tdk-zol, saját projekteket csinálsz, akkor azért, ha pedig egy szivatós helyre mész, ahol elég magasan a léc minden tárgy esetén, akkor pedig azért... Hogy hosszú távon szakmailag melyik szolgálja a leginkább a célt, azt mindenki döntse el maga, de ez így vagy úgy áldozatokkal fog járni és ezt el kell fogadni.


Én tanultam már egy erős közepes nehézségű alapszakon is, tanultam egy viszonylag könnyű mesterszakon (aztán lehet csak azért volt könnyű, mert az már specifikusabb területnek számított), illetve munka mellett tanultam már esti képzésen is, mellette a szakmában dolgozva... Én már megszoktam, hogy nincs olyan, hogy munkaidő, mert 4-5 körül, mikor mindenki hazamegy, nekem vagy órám van vagy tanulni kell. Szerintem a többség ezt nem tudja elfogadni és ebbe bukik bele: hogy bizony otthon még nagyon sok munka van a tananyaggal, hiába kell esetleg bejárnod órákra és dolgozni. Ha komolyan csinálsz 1-2 dolgot, akkor azok mellett már nehezen fér meg más, ami nemcsak heti néhány alkalommal 1-2 órás elfoglaltság. Aki ezt a békát le tudja nyelni és nem halogat, annak azért átlagos képességekkel működnie kellene az egyetemi előrehaladásnak.

2022. nov. 21. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

"szeretnék majd diplomát mert azért mégis csak jó érzés, hogy megdolgoztál valamiért"

A kérdésből nem úgy tűnik, hogy annyira hajlandó lennél megdolgozni érte.

Egyébként meg megdolgozni lehet másért is, nem csak diplomáért.

2022. nov. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!