Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik egyetemet ajánlanátok...

Melyik egyetemet ajánlanátok informatikához?

Figyelt kérdés

Középsuliban végzős vagyok infó szakon, és tovább szeretnék tanulni. Rendszergazda szeretnék lenni...


Melyik egyetemet ajánlanátok?


Előre is köszönöm!



2022. nov. 22. 19:08
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Rendszergazda?


Miért nem programozó vagy hálózati szakember vagy adattudós?

2022. nov. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
hát a hálózat is nagyon érdekel. Nem egy béna, kis ált. iskolás munkát akarok majd magamnak...
2022. nov. 22. 19:11
 3/8 anonim válasza:
100%
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, az Eötvös Loránd Tudományegyetem, a Szegedi Tudományegyetem, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Budapesti Corvinus Egyetem vezeti az informatikai képzéseket indító karok rangsorát. Valamelyiket ezek közül.
2022. nov. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
31%

Én a hageni egyetemet (magyarországi egyetemek nyomába sem érhetnek) ajánlanám.


Online el tudod végezni.

Profin összeállított, naprakész tananyagok, mindenben segítenek.


[link]


[link]

2022. nov. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! #4-es, ez is nagyon jó ötlet, erre is ránézek mindenképpen!
2022. nov. 22. 19:32
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A hageni távegyetem viszonylag neves egyetem, de nagyon nehéz két okból: nehéz a német szaknyelv, illetve mégiscsak más egy távegyetemen tanulni, mint egy rendes nappali szakos egyetemen. Második-harmadik diplomának munka mellett tökéletes, első diplomának semmiképpen nem ajánlom.


Kérdező teljesen mindegy, hogy melyik egyetemre jársz informatika szakra, de mivel feltételezem a kérdésedből, hogy szakközépiskolás vagy, ezért (ne sértődj meg, de) nem javaslom az eltét vagy a bme-t, ahol szétszednek matekból. Inkább egy Óbudai Egyetemet vagy ilyesmit nézegetnék a helyedben. Jó a színvonal, de valamivel barátságosabb, mint az elte meg a bme. A mérnökinformatika szakot nézd meg, de lehet, hogy a gazdaságinformatika szakkal még jobban járnál, amely egyszerre informatika és gazdasági diploma is, és arra amire te szeretnéd, tökéletes, sőt meg jobb is.

2022. nov. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

huu nagyon jól le írtad, köszönöm!

Igen, igazad van, a középsulis matekkal egy eltén nem tudnék teljesíteni...


Pont ezen gondolkodtam most, hogy gazd infó, vagy mérnökinfó.


A gazdinfó is ad legalább annyi infó tudást, mint egy mérnökinfó? Vagy elhanyagolható a különbség?

2022. nov. 22. 22:18
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Erre válaszoljanak azok, akik jobban ismerik ezeket a képzéseket, de az informatika szempontjából szerintem marginális a különbség, inkább az van, hogy a mérnökinfón több a hardver és a gazdinfón több a gazdaság. Nekem e kettő közül a gazdinfó jobban tetszik, mert rengeteg mindent lehet vele kezdeni, nem csak informatikai de gazdasági vonalon is.
2022. nov. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!