Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Közgazdasági technikummal jól...

Közgazdasági technikummal jól lehet keresni?

Figyelt kérdés
Azt mondják, hogy a közgáz technikummal max. csak banki ügyintézőnek mehetsz, semmi nagyobb karrier. Azt is mondják, hogy a közgazdásági egyetemen elkell végezni a mesterképzést is, hogy munkát tudj találni, mert alapképzéssel nem érsz semmit. Meg, hogy rengeteg közgazdász van, Dunát lehet velük rekeszteni. A közgazdász diplomával be lehet kerülni a Parlamentbe valami, ilyesmi munka térre? Vagy ez csak az én képzeletembe van így 😅? Vagy mit ér az ember a közgáz technikummal? (Azt mondják a technikumos szakma semmit sem ér.)Vagy egy közgáz diplomával? El lehet jól helyezkedni? Jó keresetért? Lehet hülyeségeket kérdezek, de nem igazán tudom.

2022. nov. 24. 15:27
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Önmagával a technikum adta szakmával tényleg nem mész sokra, könyvelőnek, banki ügyintézőnek, számviteli munkatársnak felvesznek, de kb. ennyi.

Közgazdászból nincs hiány, ez tény is való, lassan túlképzettség is lesz, hiszen a munkaerőpiac nem tud ennyi közgazdaszt felszívni.


De ha ügyes vagy, bekerülhetsz az Országgyűlésbe is, mint képviselő, ámbár ehhez nem szükséges még diploma sem.

2022. nov. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
71%
Az alkalmazott közgazdaságot végzettek keresnek jól, belőlük nincs túlképzés. Az egyéb gazdasági szakokból viszont igen, amik elméletileg közgazdász minősítést adnak, én nem sorolnám oda őket.
2022. nov. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!