Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Közgazdásági technikum vagy...

Közgazdásági technikum vagy sima gimnázium?

Figyelt kérdés
Most lesz pályaválasztás 8.osztályban és nem tudom mi legyen. Érdekelnek a természeti tárgyak pl:biológia, kémia és ezeket gimnáziumban simán meglehet ne tanulni (jelenleg gimis ált. suliba járok, tehát itt kéne maradni). Viszont a közgazdasági a "mai világban" előny, +szakmai tudás, érettségivel, C1 nyelvvizsgával együtt. Szüleim szerint kell egy szakma mindenképp, utána azt csinálok amit csak akarok. De viszont, ha esetleg a természeti irányba szeretnék majd tovább haladni, akkor óriási hátrányban leszek. Közgazdasági jó hírű iskola, de csak 9.osztalyban van "komplex természettudomány" és onnantól kimúlt. De az se biztos, hogy közgazdasággal akarok foglalkozni az sem biztos, hogy érdekel a természet annyira, mint én azt hiszem és azzal akarok-e foglalkozni. Nehéz ügy. Viszonyt a gimiban baromi jó a társaság, és egy fiú is ott van, aki úgymond megnehezíti a választást. Viszont nyílván a jövőt kell előbb szemelőtt tartani. De akkor se tudom, hogy mi legyen. Valaki valami ötlet?

2022. okt. 21. 14:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy sima gimibe, vagy NYEKes gimibe mennék a helyedben.

A Károlyi nem rossz suli de van tőle sokkal jobb suli is.

2022. okt. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
59%

Szia!

Én Közgazdasági suliba járok. Én azért javaslom ezt, mert a technikumban szerzel szakmát és érettségit is.

Illetve nagyon sok munkahelyre szükséges pl. A logisztika, tehát könnyű elhelyezkedni munkaügyileg.

Én egyébként a Budapesti Bethlen Gábor Közgazdasági Technikumot javaslom, ha a közgazdaság mellett döntenél.

Viszont a gimnáziumban csak érettségit szerezhetsz, tehát ha gimibe mész utánna még külön kell szakmát tenni.

2022. okt. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
59%
A mai világban szerintem csak az menjen gimibe, akinek nagyon határozott céljai vannak és a továbbtanuláshoz elengedhetetlen /pl. orvosi, jogi egyetem a cél/. Mivel gimiből mindenképp tovább kell tanulni, nem utolsó szempont, hogy a szülők tudják-e azt finanszírozni. Ha nem egyetemre megy, Okj-s szakmát szerezni is több év már és ez pénzbe kerül.
2022. okt. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
46%

Én technikumba végeztem, nem bántam meg. Hiszen itt érettségi + szakma amit kapsz a végén. Így ha nem is vesznek fel rögtön egyetemre vagy halasztasz addig is a szakmán belül el tudsz menni dolgozni és addig is tudsz tapasztalatot gyűjteni, belelátni hogy tetszik vagy sem.

Míg gimi után ha nem vesznek fel egyetemre vagy kibuksz, kiiratkozol a sima érettségivel nincs túl sok lehetőséged elhelyezkedni. Pláne nem jó fizetésért.

Sarkos példa. Sima érettségivel+szakmával (ügyvitelen voltam) érettségi kézbe vételétől kezdve 2 hét alatt találtam munkát. 300 környékén keresek jelenleg, de ha akarok bármikor visszaülhetek a padba tanulni.

Bátyám kibukott egyetemről, sima érettségivel és 2 középfokú nyelvvizsgával 1 hónapba telt munkát találnia és minimálbért keres (Pest megye). Azt meg se említem, hogy a 8-10 órás munkaideje alatt egy kultúrált mosdót sem lát szinte.

2022. okt. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Én is a közgazdásági felé hajlok, a Győri Baross az ami nekem közel van(kéttannyelvű is). Es ha ne adj Isten kitalálom, hogy én igazából kémikus szeretnék lenni akkor sem késő igaz? Vagyis suli mellett tanulom azt amit érdekel, akkor már mehetek is oda egyetemre, akkor is ha nem függött össze az előző sulival? És egy másik kérdés, hogy a társaságtól emberektől ne függjön a választásom, ugye?
2022. okt. 21. 17:45
 6/13 anonim ***** válasza:
32%

Igazából, ha megvan az érettségi bármikor felvehetsz hozzá tárgyat vagy szintemelőzhetsz, akár 10 év múlva is. Sokan csinálják ezt, hogy az érettségi után 1 évig csak egy vagy két tárgyra készülnek és abból emelteznek.


A társaságot nem tudod nem külön választani, de akkor is úgy fogod őket megismerni igazán amikor már velük jársz egy suliba és napi szinten velük vagy x órát.

2022. okt. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

A társaságot úgy értem itt, hogy az összes barátom a suliban gimis/kisgimis, tehát ha elmegyek talán elfelejtenének, ettől tartok

Bár tudom, hogy akkor nem voltak igaz barátok.

2022. okt. 21. 21:44
 8/13 anonim válasza:
100%

Semmiképpen se függjön a választott sulid a többiektől.

Mikor én voltam suliválasztás előtt volt barátom, de nem bántam meg, hogy nem miatta választottam az adott sulit, azóta szakítottunk.

Szerintem nem félj attól,hogy elfelejtenek, mert ha tényleg igazán barátok vagytok és szoros a kapcsolatotok akkor ki fogja bírni a távolságot, ha meg nem akkor nem vesztettél sokat.

Nyilván mindenkinek lesznek új barátai és új társasaga, de ez nem jelenti azt,hogy vége kell legyen egy vagy akár több barátságnak.

2022. okt. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Lehet nagyon idióta kérdéseket teszek fel,de tényleg ha kitalálom, hogy a kémia biológia érdekel akkor faktozhatok belőle igaz? De mivel szakos suli alapból meg van az 5 érettségi tantárgy asszem(matek,magyar,nyelv,töri, +szakmai). Tehát,faktal +egy érettségi tantárgyat tehetek vagy pontosan mi?
2022. okt. 21. 22:05
 10/13 anonim ***** válasza:
30%

Segítek. Ijesztő különbség van a gimnázium és a technikum színvonala között (a gimnázium javára). A technikumban minden rosszabb. A tananyag röhejesen (de iszonytatóan) kevesebb, a tanárok gyengék, a diákok még gyengébbek. A technikumos “szakma” lósz@rt sem ér, értelemszerűen. Az ott szerzett szakmai tudás a nullához konvergál, a munkaerőpiaci értéke meg duplanulla.


A szüleid gondolom nem diplomás értelmiségiek. Ne ródd fel nekik, hogy nem értenek hozzá, a te felelősséged a saját életed irányítását a kezedbe venni.


Akik szakközépbe/technikumba járnak vagy jártak, azok véleményét nyugodtan figyelmen kívül hagyhatod. Nem látják át az egészet, és védik a mundér becsületét.


Gyenge gazdasági szakokon előfordul pár szakközepes, de a szakközepük semmi előnyt nem jelent (inkább csak hátrányt, mert hatalmas tudásbeli hátránnyal indulnak). Viszont az igazi közgazdász szakokon nulla azaz nulla technikumban érettségizettet találsz. Nem kerülnek be, és nem is tudnák elvégezni. Ha mégis előfordulna ilyen fehér holló, az a nagyon kivételes kivétel.


Válaszd a gimnáziumot, és ott majd kiválasztasz valami akkor neked tetsző fakultációt. Addig is nyomd a három legfontosabb tárgyat: matek, magyar és angol (vagy német) ezerrel. Ha közgazdász akarsz lenni, akkor a történelem és társadalomismeret is fontosak.

2022. okt. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!